Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
HTX (dawne Huobi) to giełda kryptowalut z pierwszej dziesiątki największych tego typu platform na świecie. W jej ofercie znajduje się ponad 500 altcoinów, trading z dźwignią oraz inne produkty inwestycyjne. Giełda nie obsługuje tradycyjnych walut, ale umożliwia szybki zakup kryptowalut za pomocą karty.
Korzystanie z platformy wymaga przejścia przez weryfikację KYC, podczas której wymagane jest dostarczenie zdjęcia twarzy, skanu dokumentu tożsamości oraz potwierdzenie adresu zamieszkania.
Korzystasz z HTX?
Oceń ją lub podziel się komentarzem.
Szukasz czego innego?
Sprawdź nasz ranking giełd kryptowalut
HTX, zarówno pod względem wolumenu jak i popularności, jest jedną z największych azjatyckich giełd kryptowalut. Założona w 2013 roku w Chinach, szybko dokonała ekspansji na sąsiednie kraje. Kiedyś HTX było niekwestionowanym światowym liderem, lecz obecnie rola giełdy spadła. Wpłynęły na to m.in. twarde regulacje na chińskim rynku, a także wycofanie się spółki ze Stanów Zjednoczonych.
Huobi US (dawne nazwa giełdy) zakończyło działalność w grudniu 2019 roku, tłumacząc się trudnościami związanymi z lokalnymi regulacjami. Prawdopodobną przyczyną takiego kroku mogła być jednak duża konkurencja, zwłaszcza ze strony takich graczy jak Coinbase, Gemini, Kraken, czy Binance US. Po zakazaniu kryptowalut w Chinach, giełda zakończyła działalność w kraju, wycofując się z lokalnego roku. Obecnie jej główne biura mieszczą się w Singapur ze, jednak nie jest tam regulowana i jako jurysdykcję, pod którą podlega, wskazywane są Seszele.
HTX dociera ze swoją ofertą do milionów mieszkańców w ponad 130 państwach na całym świecie. Giełda utrzymuje zespoły, które dbają o zgodność jej procedur z przepisami takich krajów jak Singapur, Hongkong, Japonia, Korea Południowa, Wielka Brytania, Brazylia, Australia i Kanada. HTX jest aktywnym uczestnikiem życia branży kryptowalut. Giełda przedstawia się jako otwarta na współpracę i wspomagająca rządy w opracowywaniu przepisów dla rynku cyfrowych aktywów. Ponadto inwestuje w start-upy i firmy związane z technologią blockchain i kryptowalutami. Emituje także swój własny token HT (Huobi Token), który uzyskał aprobatę japońskiej Financial Services Agency (FSA).
W ofercie giełdy znajdują się najpopularniejsze kryptowaluty takie jak bitcoin, ethereum czy litecoin oraz ponad 500 altcoinów i tokenów. Bogata oferta i głęboka płynność są dużymi zaletami HTX. Spółka oferuje całodobowy, sprawny support oraz jest dostosowana do obsługi firm i większych klientów instytucjonalnych. Giełda nie uniknęła jednak kontrowersji. W raportach na temat branży, jest bowiem często przedstawiana jako jedno z miejsc najchętniej wybieranych do prania kryptowalut. Dodatkowo, była oskarżana w przeszłości o sztuczne pompowanie swoich wolumenów.
HTX nie padło nigdy ofiarą ataku hakerskiego. Wiadomo, że giełda przestrzega wszystkich podstawowych wymogów bezpieczeństwa, takich jak dwuetapowa weryfikacja czy kodowanie SLL. Większość środków jest przechowywana na zimnych portfelach.
HTX prowadzi także Fundusz Ochrony Inwestorów, który ma stanowić zabezpieczenie na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Zasila go 20% dochodów platformy. Ponadto giełda posiada rezerwy w wysokości 20 000 BTC, które przechowuje w niezależnym, zabezpieczonym portfelu.
W przypadku zwykłych użytkowników opłaty na giełdzie nie są uzależnione od wysokości obrotów, ich stawka jest stała i wynosi 0,20% zarówno dla zleceń typu maker jak i taker. Ulega to jednak zmianie w przypadku posiadaczy Huobi Token. Jeśli na koncie użytkownika znajduje się co najmniej 10 HK, jego opłaty zmniejszają się do 0,18%. Na kolejnych poziomach wysokość prowizji zmniejsza się aż do poziomu 0,07% dla hodlerów posiadających co najmniej 5000 tokenów giełdy. Profesjonalni traderzy o dużych obrotach i zasobach HT, mogą liczyć zaś na jeszcze większe zniżki. Pełna rozpiska prowizji jest dostępna na blogu giełdy.
Wysokość opłat za wypłatę środków jest zróżnicowana i zależy od rodzaju kryptowaluty. W przypadku bitcoinów wynosi ona 0.0001 BTC, przy czym minimalna kwota, którą można przelać z giełdy wynosi 0,01 BTC. Więcej szczegółów na temat opłat pobieranych przez HTX znajduje się na stronie giełdy.
HTX nie udostępnia opcji wypłat tradycyjnych walut.
Huobi to giełda kryptowalut, która została założona w Chinach w 2013 roku. Obecnie Huobi oferuje możliwość handlu blisko 600 kryptowalutami i tokenami ERC-20, a jej usługi są dostępne w wielu krajach na całym świecie.
Opłaty na Huobi różnią się w zależności od rodzaju transakcji i poziomu weryfikacji KYC. Opłaty dla takerów i makerów są w granicach 0,02-0,20%, a opłaty za wypłaty kryptowalut są zależne od konkretnych walut. Szczegóły dotyczące opłat można znaleźć na stronie Huobi.
Huobi oferuje handel blisko 600 kryptowalutami i tokenami ERC-20, w tym popularnymi kryptowalutami takimi jak Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) oraz Ripple (XRP), ale również mniej popularnymi kryptowalutami. Pełną listę dostępnych kryptowalut można znaleźć na stronie Huobi.
Limity depozytów i wypłat na Huobi różnią się w zależności od rodzaju waluty i poziomu weryfikacji KYC. Użytkownicy na pierwszym poziomie weryfikacji mają ograniczenia w wysokości 5 BTC w ciągu 24 godzin na wypłaty kryptowalut. Poziomy weryfikacji KYC umożliwiają użytkownikom wyższe limity wypłat.
Aby zwiększyć limity wypłat, należy przejść proces weryfikacji KYC (Know Your Customer), który polega na przesłaniu zdjęcia dokumentu tożsamości oraz zdjęcia użytkownika z tym dokumentem. Proces weryfikacji zwykle trwa kilka dni roboczych.
Tak, Huobi obsługuje handel z dźwignią. Użytkownicy mogą handlować z dźwignią do 20x dla wybranych parach walutowych.
Huobi oferuje wiele kanałów kontaktu, takich jak czat na żywo, formularz kontaktowy, adresy e-mail i media społecznościowe. Pełną listę kanałów kontaktu można znaleźć na stronie Huobi. Dostępny jest również system wsparcia dla użytkowników, który pozwala na uzyskanie pomocy w przypadku problemów związanych z kontem lub transakcjami na giełdzie.
Bardzo dużo coinów no dodatek z niezłą płynnością. Używam jej od czasu do czasu jak chcę pohandlować jakimś ALTami. Ceny też mają nizezłe. Ogólnie jedna z lepszych giełd na rynku.
Nasz ranking giełd kryptowalut pozwala ocenić nie tylko bezpieczeństwo danej giełdy, ale również poznać opinie jej użytkowników.
Poniżej wyjaśnienie poszczególnych elementów rankingu:
Dodatkowo każda giełda posiada oznaczenia w formie odznak, które symbolizują konkretne zdarzenia i cechy giełdy:
AML/KYC – kwadrat zielony – pełne KYC; kwadrat biały – brak KYC; kwadrat biało/zielony – częściowe KYC.
Lupa – giełda współpracuje z organami podatkowymi i wydaje im dane na temat swoich użytkowników (potwierdzone przypadki).
Atak hakerski lub poważna awaria w ostatnich 30 dniach.
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad miesiąc temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad 3 miesiące temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad pół roku temu).
Brak ataków i awarii w ciągu ostatniego roku
Tarcza – giełda nigdy nie padła ofiarą ataku hakerskiego oraz nie miała poważnych incydentów.
Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.
Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.
Aktualnie brak postów.