Justin Sun chwali się zawartością swojego portfela. Szybko zauważono pewną nieścisłość | Wiadomości | CrypS.

Justin Sun chwali się zawartością swojego portfela. Szybko zauważono pewną nieścisłość

Jacek Walewski

Justin Sun, założyciel projektu Tron, postanowił pochwalić się, ile to on nie ma kasy. Zaprezentował zrzut ekranu swojego portfela z giełdy HTX, na którym przechowuje około 28 614 bitcoinów o wartości 1,6 miliarda USD. Problem w tym, że Adam Cochran, znany ekspert w dziedzinie kryptowalut, ma pewne wątpliwości w powyższej kwestii.


  • Justin Sun pokazał swój prywatny portfel zawierający ponad 28 tys. BTC,
  • Cochran poddaje wskazane przez Suna liczby i informacje w wątpliwość.

Justin Sun i jego majątek

Niektórym wystarczy mały domek nad jeziorem i spokój. Inni lubią jeździć drogimi samochodami, mieszkać w drogim apartamencie i być podziwianymi. Do tej drugiej grupy należy Justin Sun, który zamieścił na X zrzut ekranu swojego portfela krytpowalut z giełdy HTX. Chodziło nie tylko o szpan, ale też udowodnienie, że aktywnie korzysta z HTX, z którym to projektem współpracuje.

 

Dodał, że w HTX jest nie tylko doradcą, ale także inwestorem.

Osobiście korzystam z niemal wszystkich głównych giełd (…). Jeśli jednak ktoś powie, że rzadko korzystam z HTX.com, byłoby to nieprawdą. Jestem aktywnym użytkownikiem HTX

– napisał na X.

Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie ten wścibski analityk!

Na nieszczęście dla Justina po X grasuje Adam Cochran. Wskazał na pewne niespójności w tym, co napisał Sun. Zauważył, że jego zasoby bitcoinów na HTX są większe niż… wszystkie BTC posiadane przez tę giełdę. Jak to możliwe?

Jak wynika ze zrzutu ekranu udostępnionego przez Cochrana, HTX posiada BTC o łącznej wartości ok. 1,342 miliarda USD. Sun twierdzi, że trzyma na giełdzie bitcoiny o wartości 1,6 miliarda USD.

Albo więc [zrzut ekranu Suna] jest fałszywy, albo HTX nie ma żadnych prawdziwych użytkowników poza firmą Suna

– napisał ekspert.

I faktycznie, twórca Trona albo zmanipulował dane albo poza nim nikt nie korzysta z HTX.

HTX to dawne Huobi, czyli jedna z najstarszych giełd kryptowalut. Sun współpracuje z tą firmą i w jego interesie jest, by ludzie obracali na jej platformie kryptowalutami. Zapewne stąd pomysł z pokazaniem własnego portfela (jako dowód, że giełda jest bezpiecznym miejscem do handlu). Tyle że chyba nie przemyślał tego, co zrobił…
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.