Obrót 24h
$ -
Obrót 30 dni
$ -
Liczba coinów
-
Jeżeli szukasz platformy do handlu kryptowalutami z dźwignią dla nieco bardziej zaawansowanych inwestorów, giełda Geco.one jest pozycją, której powinno się przyjrzeć bliżej. Jest to przede wszystkim miejsce dla inwestorów, którzy posiadają już konkretną strategię, wedle której zamierzają wykonywać określone działania na rynku kryptowalut, a nie stawiać dopiero swoje pierwsze kroki.
Giełda powstała w 2018 roku (chociaż na głównej stronie możemy przeczytać, że oficjalnie działa od sierpnia 2020 r.), a do życia powołali ją traderzy z naszego polskiego podwórka. Geco.one posiada dwa podmioty prawne, jeden zarejestrowany w Estonii, a drugi na Seszelach.
Geco.one firmuje się przede wszystkim jako giełda instrumentów pochodnych. Od początku swojego istnienia nie zamierzała być wyłącznie kolejną platformą do handlu kryptowalutami, ale postawiono sobie na cel rzucenie rękawicy takimi gigantom z tego sektora, jak założony przez Arthura Hayesa BitMEX.
Co wyróżnia tę platformę na tle innych konkurentów? Przede wszystkim naprawdę przejrzysty interfejs użytkownika, przez co korzystanie z oferowanie przez nią rozwiązań jest o wiele bardziej przystępne i zrozumiałe, niż w przypadku innych giełd.
Dla entuzjastów strategii opartej na powiedzeniu “kto nie ryzykuje, ten szampana nie pije” dostępna jest opcja handlu dźwignię 100x dla wszystkich kryptowalut.
Dostępnych jest 5 rodzajów zleceń: take profit, stop loss, szybka transakcja, market oraz OCO.
Do wyboru mamy handel 19 kryptowalutami. Poza topowymi cyfrowymi aktywami, jak chociażby BTC, ETH, BCH, LTC czy SOL, znajdziemy tutaj także takie projekty, jak ATOM, XLM, LINK oraz EOS.
Jesteś klientem Geco.one?
Oceń swoją giełdę by pomóc innym rozważającym jej wybór!
Chcesz poznać inne giełdy?
Sprawdź nasz ranking giełd kryptowalut
Na giełdzie możliwa jest także opcja stakingu.
Warto pamiętać, że handel z dźwignią na rynku kryptowalut łączy się z dużym ryzykiem ze względu na ich spekulacyjny charakter i dużą zmienność cenową.
Geco.one posiada także swój natywny token – GEC – którego posiadacze mogą cieszyć się z pewnych udogodnień podczas korzystania z platformy. Przede wszystkim, jeśli wcześniej wykupimy członkostwo w klubie Elite, to otrzymujemy obniżkę opłat transakcyjnych o 20%! Jest to również nasza przepustka do wspomnianej już opcji stakingu.
Zdecydowanie nie można o włodarzach platformy powiedzieć, że nie przykładają dużej wagi do spraw bezpieczeństwa środków, jakimi się na niej obraca.
Giełda Geco.one jest bowiem wyposażona w najlepsze dostępne funkcje ochrony kapitału. Przede wszystkim, wszystkie kryptowaluty są przechowywane w cold walletach (czyli offline), co stanowi największą formę ochrony przed naruszeniem ich ze strony hakerów.
Co więcej, istotna jest także kwestia szyfrowania transakcji za pośrednictwem AES-256. Również konta użytkowników muszą przejść weryfikację dwuetapową, by mogli się oni logować na platformę.
Przede wszystkim jednak giełda posiada polisę ubezpieczeniową na kwotę 250 milionów dolarów dotyczącą wszystkich kryptowalut, do których portfeli jej partner – firma BitGo Trust Company – przechowuje wszystkie klucze.
0,03% dla wszystkich par handlowych z USD,
0,024% dla wszystkich par handlowych z USD, jeśli bierzemy udział w programie Elite,
Poniżej znajdziecie tabelę cennika dot. opłat za poszczególne transakcje dot. głównych kryptowalut na platformie:
Geco.one to zarejestrowana w Estonii kryptowalutowa giełda instrumentów pochodnych.
Na platformie dostępny jest lewar 100x na wszystkie listowane kryptowaluty.
Wpłaty i wypłaty w walutach fiducjarnych na giełdzie Geco.one są niedostępne.
Tak, na platformie można korzystać z opcji handlu lewarowego 100X. Należy jednak pamiętać, że granie na dźwigni wiąże się z dużym ryzykiem.
Weryfikacja KYC (Know Your Customer) jest wymaga w przypadku wpłat środków na platformę, jeśli dokonujemy wpłat innym sposobem niż przed oficjalnego partnera giełdy, jakim jest Coinify.
Opłata każdą otwartą i zamkniętą pozycję to 0,03%. Natomiast opłata dla posiadaczy tokena GEC wynoi 0,024%.
Nasz ranking giełd kryptowalut pozwala ocenić nie tylko bezpieczeństwo danej giełdy, ale również poznać opinie jej użytkowników.
Poniżej wyjaśnienie poszczególnych elementów rankingu:
Dodatkowo każda giełda posiada oznaczenia w formie odznak, które symbolizują konkretne zdarzenia i cechy giełdy:
AML/KYC – kwadrat zielony – pełne KYC; kwadrat biały – brak KYC; kwadrat biało/zielony – częściowe KYC.
Lupa – giełda współpracuje z organami podatkowymi i wydaje im dane na temat swoich użytkowników (potwierdzone przypadki).
Atak hakerski lub poważna awaria w ostatnich 30 dniach.
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad miesiąc temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad 3 miesiące temu).
Atak hakerski lub poważna awaria (ponad pół roku temu).
Brak ataków i awarii w ciągu ostatniego roku
Tarcza – giełda nigdy nie padła ofiarą ataku hakerskiego oraz nie miała poważnych incydentów.
Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.
Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.
Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.
Aktualnie brak postów.