Cosmos [ATOM] | Kurs - Cena, Wykres, Przelicznik, Kupno, Informacje | CrypS.

Cosmos

#41 ATOM
$6.30 -3.35%
All Time High (ATH)
$44.70
20.09.2021
Market Cap
$2.46 B -3.35%
Rank 41 / 3,712
Wolumen (24h)
$236.83 M -3.35%
1,491 BTC
Podaż obiegowa
390930671
Max ∞

Wykres Cosmos - Kurs ATOM

Przelicznik ATOM

ATOM
Cosmos [ATOM]
USA
USD
Polska
PLN

Cosmos - FAQ

Czym jest Cosmos (ATOM)?

Jak działa Cosmos?

Co to jest Tendermint Byzantine Fault Tolerance (BFT)?

Czym jest protokół komunikacji między-blockchain (IBC)?

Czym jest staking w Cosmos?

Kryptowaluta Cosmos - Informacje

W dzisiejszym dynamicznym świecie kryptowalut, pojęcie stakingu zdobywa na znaczeniu. Jest to metoda potencjalnego zarabiania nagród poprzez utrzymanie pewnych kryptowalut. Jednym z blockchainów, który kluczowo wykorzystuje staking, jest Cosmos, a jego rdzeniem jest token ATOM.

Czym jest Cosmos [ATOM]?

Cosmos, określany przez twórców jako “Internet blockchainów”, to sieć wielu niezależnych blockchainów, które są integrowane przez narzędzia open-source, aby usprawnić transakcje między nimi. Celem sieci Cosmos jest umożliwienie deweloperom tworzenia autonomicznych aplikacji na blockchainach, które są ze sobą połączone, bez konieczności tworzenia smart contractów na cudzym łańcuchu.

Smart Contract, czyli inteligentna umowa, to zasadniczo umowa, której warunki są implementowane jako kod i przechowywane na blockchainie, takim jak Solana lub Ethereum. Dzięki Smart Contracts deweloperzy mogą tworzyć aplikacje na tych blockchainach, które są znane jako “zdecentralizowane aplikacje” lub “dApps”.

Sieć Cosmos jest ekosystemem niezależnych blockchainów, do których deweloperzy mogą uzyskać dostęp. Każdy z blockchainów w sieci Cosmos nazywany jest strefą. Cosmos Hub, blockchain oparty na mechanizmie proof-of-stake (PoS), był pierwszą stworzoną strefą i działa jako pośrednik dla wszystkich innych stref w sieci.

ATOM i Cosmos Hub

Cosmos (ATOM) jest natywną kryptowalutą Cosmos Hub i ma na celu zabezpieczenie międzyłańcuchowych usług Huba. ATOM wykorzystuje trzy kluczowe obszary do zasilania Cosmos Hub:

  1. Mechanizm zapobiegający spamowi: ATOM służy do opłacania opłat, które zapobiegają spamowi transakcji. Opłaty mogą być proporcjonalne do ilości obliczeń wymaganych przez transakcję.
  2. Staking: Główne zastosowanie ATOM to mechanizm stakingu, który pomaga zabezpieczyć Cosmos Hub jako depozyty w procesie stakingu. Im więcej ATOM stakujesz, tym więcej możesz zarobić na nagrodach za bloki.
  3. Zarządzanie: Jako posiadacz ATOM, możesz głosować na wszystkie zmiany proponowane przez Cosmos Hub. Oznacza to, że wszelkie propozycje od Cosmos Hub są zarządzane przez osoby, które mają w nie zainwestowane środki.

Kluczowe aspekty Cosmos

Cosmos blockchain został stworzony, aby ułatwić komunikację między rozproszonymi księgami bez polegania na centralnym serwerze. Od początku powstania blockchain, interoperacyjność była wyzwaniem dla deweloperów.

Interoperacyjność umożliwia komunikację między dwoma lub więcej systemami. Przykładem mogą być e-maile z konta Gmail komunikujące się z kontem Hotmail, lub Android, który może wymieniać dane z systemem iOS firmy Apple.

Cosmos to pierwsza w pełni autonomiczna platforma, która umożliwia interoperacyjność pomiędzy różnymi systemami, w tym Binance Chain, Terra i Crypto.org, zarządzając ponad 151 miliardami dolarów aktywów cyfrowych.

Jak działa Cosmos?

Sieć Cosmos to stale rozwijający się ekosystem aplikacji i usług, które są ze sobą połączone. Wykorzystuje ona hub’y, algorytm konsensusu Tendermint oraz protokół komunikacji między-blockchainowy (IBC) w celu zapewnienia bezpiecznej komunikacji między blockchainami.

Cosmos oferuje narzędzia open-source, które pozwalają deweloperom budować zdecentralizowane i suwerenne aplikacje na blockchainach zwane strefami, zamiast polegać na jednym łańcuchu. Strefy są smart contractami Cosmos.

Każda strefa łączy się z inną strefą za pośrednictwem hub’ów. Głównym jest Cosmos Hub, ale dostępne są też inne.

Tendermint Byzantine Fault Tolerance (BFT)

Narzędzia SDK Cosmos domyślnie korzystają z silnika konsensusu Tendermint Byzantine Fault Tolerance (BFT) w celu zabezpieczenia sieci. Algorytm Tendermint BFT weryfikuje transakcje i dodaje bloki do blockchaina.

Uczestnicy sieci mogą stakować ATOM i zarabiać nagrody. Najważniejsi stakerzy mogą stać się węzłami walidacyjnymi, które zasilają blockchain i głosują nad zmianami.

Protokół Komunikacji Między-Blockchainami (IBC)

IBC to protokół umożliwiający bezpieczne przesyłanie wiadomości między różnymi blockchainami/strefami i łączy je z Cosmos Hub. Ten innowacyjny proces umożliwia użytkownikom swobodną i bezpieczną wymianę aktywów i danych między autonomicznymi i zdecentralizowanymi blockchainami.

Problemy, które rozwiązuje Cosmos

Cel Cosmos to umożliwienie komunikacji między wszystkimi blockchainami, jednocześnie rozwiązując trzy główne problemy blockchain: suwerenność, skalowalność i zrównoważony rozwój.

  1. Suwerenność: Darmowe SDK Cosmos umożliwia deweloperom budowanie suwerennych aplikacji na blockchainach bez ciągłych kosztów.
  2. Skalowalność: Interoperacyjność Cosmos to gwarancja funkcjonowania skalowalnego systemu.
  3. Zrównoważony rozwój: Zrównoważony rozwój jest zapewniony przez algorytm konsensusu PoS, który zabezpiecza sieć. PoS redukuje ślad węglowy o 99% w porównaniu z algorytmem konsensusu PoW.

Kluczowe wnioski

Cosmos (ATOM) jest zdecentralizowaną siecią umożliwiającą interoperacyjność różnych blockchainów. Jego głównym celem jest umożliwienie deweloperom budowania autonomicznych aplikacji na blockchainach, które są ze sobą połączone. ATOM jest natywnym tokenem Cosmos, który jest używany do zabezpieczania sieci. Głównymi zastosowaniami ATOM są: prewencja spamu, staking oraz zarządzanie siecią.

Cosmos Giełdy - gdzie kupić

# Źródło Zakup

Cosmos - Opinie i prognozy

Aktualna ocena
0
Dodaj ocenę
Dodaj swoją opinię

Newsy i Artykuły

ATOM $6.30 -3.35%

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.