Eksperci CoinGecko podsumowują skutki upadku FTX | Wiadomości | CrypS.

Eksperci CoinGecko podsumowują skutki upadku FTX

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
FTX domaga się zwrotu darowizn

CoinGecko spróbowało obliczyć, jak szeroki był wpływ upadku FTX. Firma starała się uwzględnić wszystkich znanych wierzycieli, a także inwestorów i inne instytucje, które zostały dotknięte bankructwem, na dzień 2 grudnia 2022 roku.


Wiadomo, że w wyniku incydentu FTX ponad 1 mln wierzycieli poniosło poważne straty finansowe. Jak wynika z akt upadłościowych, giełda ma liczne długi wobec swoich klientów – w tym dużych organizacji, jak i inwestorów detalicznych.

ftx kto stracił

Znaczna liczba tych osób trzymała swoje aktywa kryptowalutowe na FTX. Z badania wynika, że najbardziej ucierpieli obywatele Korei Południowej, Singapuru i Japonii. Ponadto ofiarą krachu FTX padły ponad 33 znane instytucje i projekty, w tym fundusz hedgingowy Galois Capital i firma venture capital Multicoin Capital.

Największe szkody i straty poniosły Genesis i BlockFI. Firmy te musiały ogłosić upadłość. Przedstawiciele tego drugiej spółki informowali, że na FTX posiadali 175 mln dolarów. Genesis natomiast starał się o dodatkowe finansowanie w wysokości do 1 mld USD, aby utrzymać biznes.

Niektórzy z inwestorów instytucjonalnych powiedzieli, że ich inwestycje były również przechowywane w portfelach upadłej platformy handlowej. Na przykład Temasek Holdings stracił 275 mln dolarów, Sequoia Capital – 213,5 mln dolarów, SoftBank – 100 mln dolarów, a Ontario Teachers’ Pension Plan (Kanada) – 95 mln dolarów.

Ponadto kilka firm nie było w stanie kontynuować normalnej działalności z powodu efektu domina. Wśród nich znalazły się SALT Lending, Genesis Block, AAX, Silvergate Bank, Auros Global i Gemini’s Earn.

FTX domaga się zwrotu darowizn

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.