BlockFi ogłasza upadłość | Wiadomości | CrypS.

BlockFi ogłasza upadłość

Redakcja
blockfi (1)

Wczoraj Decrypt informował, że platforma BlockFi ma złożyć wniosek o upadłość w ramach rozdziału 11 amerykańskiego kodeksu upadłościowego. Dziś potwierdziły się te informacje.


Według informacji prasowej, BlockFi i osiem spółek zależnych złożyło odpowiedni wniosek w okręgowym sądzie upadłościowym w New Jersey. W oświadczeniu napisano:

W ramach działań restrukturyzacyjnych spółka skupi się na odzyskaniu wszystkich zobowiązań wobec BlockFi od swoich kontrahentów, w tym FTX.

Zarejestrowana na Bermudach spółka BlockFi International Ltd. złożyła w Sądzie Najwyższym wniosek o wyznaczenie tymczasowych likwidatorów. Przedstawiciele platformy poinformowali:

Aby zapewnić płynne przejście do rozdziału 11, BlockFi składa w sądzie szereg rutynowych wniosków, które pozwolą spółce na kontynuowanie działalności. Te wnioski to m.in. żądania wypłaty wynagrodzeń pracownikom i kontynuacji świadczeń bez zakłóceń.

BlockFi zamierza opracować plan zatrzymania kluczowych pracowników, aby zapewnić utrzymanie zasobów do realizacji najważniejszych funkcji.

Spółka zainicjowała dziś także wewnętrzny plan znacznej redukcji kosztów, w tym kosztów pracy.

Jak podaje platforma, dysponuje ona kwotą 256,9 mln dolarów, która “zapewni wystarczającą płynność do wsparcia niektórych operacji w trakcie procesu restrukturyzacji”.

blockfi

Największymi wierzycielami są Ankura Trust Company, LLC (około 729 mln USD zaległości), West Realm Shires Inc (275 mln USD) oraz SEC (30 mln USD). Nie ujawniono póki co żadnych innych.

BlockFi a FTX

8 listopada założyciel platformy, Flory Marquez, powiedział, że wszystkie produkty firmy są “w pełni operacyjne” i że biznes jest niezależny od giełdy Sama Bankmana-Frieda.

11 listopada BlockFi stwierdziło jednak, że nie może prowadzić działalności w normalnym trybie i ograniczy operacje ze względu na brak jasności co do statusu FTX i Alameda Research. Platforma wstrzymała wypłaty i poradziła użytkownikom, aby powstrzymali się od dokonywania wpłat.

Tego samego dnia FTX Group złożyła wniosek o upadłość, a Bankman-Fried ustąpił ze stanowiska prezesa.

14 listopada BlockFi zaprzeczył, że większość jego aktywów była przechowywana w FTX. Firma przyznała jednak, że posiada linię kredytową, reprezentowaną przez amerykańskie ramię giełdy, a także niespłacone zobowiązania od Alameda Research.

blockfi (1)reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.