Edward Snowden ostrzega przed Solaną. Były agent NSA wskazuje wady tego blockchaina | Wiadomości | CrypS.

Edward Snowden ostrzega przed Solaną. Były agent NSA wskazuje wady tego blockchaina

Edward Snowden Solana
W tym artykule:

Były agent NSA, który ponad dekadę temu ujawnił reżimowe praktyki CIA wobec Amerykanów, od wielu lat jest zaangażowany w sektor kryptowalut, ale również często wypowiada się na tematy związane z rozwojem AI. Teraz Edward Snowden uderzył w topowy blockchain. 


  • Snowden był jednym z prelegentów podczas minionego wydarzenia Token2049,
  • W trakcie swojego przemówienia wszedł na temat Solany, którą określił mianem scentralizowanej sieci,
  • Jego zdaniem blockchain ten służy jedynie do wybijania memecoinów oraz przeprowadzania scamów.

Solana to scentralizowana sieć – ostrzega Edward Snowden

Niektórzy patrzą na dany blockchain pod różnymi względami.

David Lawant z FalconX pisał ostatnio o potencjale Ethereum, jak posiada, aby stać się atrakcyjną alternatywą wobec takich opcji, jak inwestowanie w obligacje państwowe czy lokaty w banku. Chodziło oczywiście o staking ETH.

Arthur Hayes wskazuje natomiast na Aptos, jako blockchain, który rozwiąże wiele problemów tradycyjnej bankowości, jak opóźnienia w rozliczeniach. 

Jeszcze inne osoby szukają w danej sieci jak największego poziomu bezpieczeństwa do przeprowadzania transakcji oraz przechowywania swojego kapitału. Edward Snowden uważa, że zdecydowanie takim łańcuchem nie jest Solana. 

Legendarny były agent amerykańskiego rządu, który w 2013 roku wyjawił wiele tajemnic NSA, przez co świat dowiedział się o masowej inwigilacji obywateli przez amerykańskie służby, mocno skrytykował ten blockchain podczas swojego przemówienia na konferencji Token2049.

Amerykanin mieszkający od blisko dekady w Rosji wskazał, że sieć SOL jest jedną z najbardziej wychwalanych w branży cyfrowych aktywów.

Jednakże jego zdaniem ta gloryfikacja jest nad wyraz. Stwierdził, że twórcy Solany podczas pisania kodu tego blockchaina wzięli na warsztat bardzo dobrą technologię, jednakże wszystko sprowadzili do skrajnej centralizacji.

Dlaczego? Jak wyjaśnia Snowden, chodzi o bycie jak najszybszą i najbardziej ekonomiczną siecią do przeprowadzania transakcji.

Jednakże jego zdaniem istnieją tylko dwa praktyczne zastosowania Solany. Są to memecoiny oraz przeprowadzanie scamów za pośrednictwem tej sieci.

Co by nie mówić, w kwestii memecoinów trzeba się zgodzić ze Snowdenem.

Blockchain ten jest jakoby domem dla tej klasy kryptowalut, gdzie powstaje ich najwięcej oraz notuje się ich największe wolumeny handlowe na zdecentralizowanych giełdach (DEX-ach).

Na tych platformach nie brakuje również oszustów, którzy wystawiają fałszywe tokeny podszywając się pod daną instytucję.

Wczoraj chociażby wspominałem w jednym z artykułów o kryptowalutach, których twórcy twierdzili, że są powiązane z platformą DeFi firmowaną przez Donalda Trumpa. 

Edward Snowden Solana

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.