Token personalny | Słownik | CrypS.

Token personalny

Token personalny – to odmiana ICO, która emitowana jest przez prywatnego użytkownika, mającego na celu zebrać środki na dalszy swój rozwój oferując różnego rodzaju usługi/wynagrodzenia związane z zakupem tokenu.

Czym dokładnie jest token personalny?

Token personalny tworzony jest jak ICO – na platformach typu Ethereum czy Waves. Celem tworzenia tokenów personalnych jest zebranie pieniędzy na dalszy rozwój osobisty/służbowy. Jest to nowy rodzaj społecznego zbierania pieniędzy przypominający crowdfunding. Użytkownik chcący zebrać w ten sposób pieniądze emituje własny token reprezentujący jego osobę, który wykupują inwestorzy. Posiadanie danego tokenu może przekładać się na wymianę go w ramach usługi czy dywidendy wypłacanej przez twórcę.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.