Tangle | Słownik | CrypS.

Tangle

Tangle – to technologia do przeprowadzania mikrotransakcji, w której jedna transakcja potwierdza dwie kolejne, dzięki czemu im więcej jest transakcji tym sieć jest szybsza i bezpieczniejsza.

Czym dokładnie jest tangle?

Podstawą funkcjonowania technologii tangle jest graf acykliczny (ang. directed acyclic graph, DAG), czyli kolekcję nie okrężnych węzłów, który umożliwia nawiązywanie łączności oraz przeprowadzanie transakcji pomiędzy ludźmi i maszynami. Przykładem kryptowaluty, która używa tej technologii jest IOTA

Aby przeprowadzić transakcję w Tangle, należy zweryfikować dwie wcześniejsze transakcje. Sieć nie polega na osobach zajmujących się „wydobywaniem” – użytkownicy mogą wspierać rozwój systemu. Tangle przetwarza również mikropłatności i płatności maszyna-maszyna, promując łączność pomiędzy maszynami i eliminując opłaty transakcyjne.

W miarę realizowania powiązanych transakcji każdy węzeł będzie stawał się coraz bezpieczniejszy, co utrudni naruszanie bezpieczeństwa transakcji. Prędkość weryfikacji sieci będzie wzrastać wraz z dołączaniem nowych urządzeń, co oznacza, że im więcej urządzeń będzie korzystać z Tangle, tym bardziej bezpieczna i skalowalna będzie ta technologia – to ważna zaleta w przypadku kryptowalut walczących między sobą o miano swoistej alternatywy dla walut nie cyfrowych.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.