Potwierdzenie transakcji | Słownik | CrypS.

Potwierdzenie transakcji

Potwierdzenia Bitcoin oznaczają liczbę bloków w blockchainie, które zostały zaakceptowane przez sieć, od bloku, który obejmuje transakcję. Mówiąc prościej, potwierdzenia transakcji są stworzone po to, aby nie można było wydać dwa razy tych samych środków.

Przy zerowym lub nawet jednym potwierdzeniu, bardzo możliwe jest podwójne wydanie pieniędzy, ponieważ następny rozwiązany blok może potwierdzić inny blok, zamiast tego, który zawiera transakcję. Szanse, na podwójne wydanie środków, stają się wykładniczo mniejsze z każdym kolejnym potwierdzeniem. Powszechnie przyjmuje się, że dla większości transakcji wystarczającym zabezpieczeniem jest 6 potwierdzeń.

Bezpieczeństwo, a ilość potwierdzeń transakcji:

0 potwierdzeń transakacji – Płatności z 0 potwierdzeniami mogą być jeszcze cofnięte! Poczekaj na co najmniej jedno potwierdzenie
1 potwierdzenie transakcji – Jedno potwierdzenie jest wystarczające dla małych płatności poniżej 1000 dolarów.
3 potwierdzenia transakcji – Wystarczająco do przeprowadzenia transakcji od $1,000 do $10,000. Większość giełd kryptowalut wymaga 3 potwierdzeń do zrealizowania depozytu.
6 potwierdzeń transakcji – Wystarczająco do dokonania dużej transakcji pomiędzy 10.000$ a 1.000.000$. Powszechnie przyjmuje się, że dla większości transakcji wystarczającym zabezpieczeniem jest 6 potwierdzeń.
60 potwierdzeń transakcji – Sugerowane w przypadku dużych płatności przekraczających 1 000 000 dolarów. Prawdopodobnie mniej potwierdzeń wystarczy, jednak należy pamiętać, że bezpieczeństwo jest najważniejsze.

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.