Consensys zwalnia 20% personelu przez problemy Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Consensys zwalnia 20% personelu przez problemy Ethereum

Consensys
W tym artykule:

Gigant technologii z rynku blockchaina – Consensys – ogłosił redukcję zatrudnienia, zwalniając aż 20% pracowników. Firma zapowiada skupienie się na kluczowych produktach, takich jak portfel MetaMask i sieć dla Ethereum – Linea.


  • Consensys zwalnia 163 z 828 pracowników, odpowiadając na kryzys na rynku kryptowalut i spadek ceny ETH,
  • Firma zamierza ograniczyć projekty, koncentrując się na strategicznych rozwiązaniach, takich jak MetaMask i Linea.

Powody zwolnień i zmiana strategii Consensys

Consensys, jedna z czołowych firm rozwijających oprogramowanie oparte na blockchainie Ethereum, ogłosiła decyzję o zwolnieniu około 20% swojego globalnego personelu, co obejmuje 163 z 828 pracowników. 

Według rzecznika firmy, posunięcie to jest odpowiedzią na wyzwania wynikające z trwającej recesji na rynku kryptowalut, w szczególności na utrzymujący się spadek wartości etheru (ETH).

Zwalniani pracownicy otrzymają pakiety odpraw, dodatkowe opcje na akcje oraz przedłużone świadczenia zdrowotne w jurysdykcjach, gdzie to obowiązuje.

Firma, która przez lata inwestowała w szeroką gamę projektów związanych z ekosystemem Ethereum, zmienia teraz strategię, aby skoncentrować zasoby na kluczowych, już sprawdzonych produktach. 

Consensys zapowiedział, że priorytetowo traktować będzie dwa główne projekty: portfel kryptowalutowy MetaMask, popularny wśród użytkowników sieci drugiej co do wielkości kryptowaluty, oraz sieć warstwy 2 (L2) o nazwie Linea, mającą na celu usprawnienie i przyspieszenie transakcji przeprowadzanych na blockchainie Ethereum.

Wyzwania regulacyjne i makroekonomiczne

Joe Lubin (CEO Consensys) i współzałożyciel Ethereum, w swoim poście na blogu wyjaśnił, że decyzja o restrukturyzacji wynika m.in. z niepewności regulacyjnej w Stanach Zjednoczonych oraz trudnych warunków makroekonomicznych. 

Consensys w ostatnich miesiącach mierzył się z wyzwaniami związanymi z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) USA, która najpierw wycofała się z dochodzenia w sprawie ETH, a później pozwała firmę za funkcję stakingu w MetaMask, określając ją jako nielegalną ofertę papierów wartościowych.

Cena natywnej wirtualnej waluty przynależnej do Ethereum, mimo ciągłych innowacji, w projekcie, takich jak rozwój technologii warstwy 2, która pozwala na tańsze i szybsze transakcje, spadła o ponad 30% od marca, osiągając obecnie poziom około 2650 USD.

ETH
Wykres kursu ETH. Źródło: tradingview.com

Analitycy obawiają się, że dalszy rozwój rozwiązań warstwy 2 może w dłuższej perspektywie negatywnie wpłynąć na wartość ETH, wprowadzając go na ścieżkę inflacyjną.

Przyszłość rynku kryptowalut i perspektywy dla Ethereum

Współtwórca Ethereum – Vitalik Buterin – wskazał niedawno na rozwiązania, które mogłyby pomóc ustabilizować wartość ETH, w tym innowacyjne modele dzielenia się opłatami.

Zmiany te miałyby na celu zachowanie korzyści wynikających z korzystania z łańcuchów warstwy 2, jednocześnie przeciwdziałając potencjalnym skutkom inflacyjnym.

Na rynku kryptowalut panuje obecnie mieszanka niepewności i ostrożnego optymizmu. Sytuację dodatkowo komplikuje fakt, że przed nadchodzącymi wyborami prezydenckimi w USA niepewność wokół regulacji kryptowalut wzrosła

Wynik wyborów może znacząco wpłynąć na przyszłość branży blockchain w Stanach Zjednoczonych, co w perspektywie krótkoterminowej może zwiększyć zmienność rynku.

Consensys

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.