Chińczyk “pożyczył” od firmy 250 tys. USD na kontrakty BTC i stracił 249,7 tys.
Chińczyk z miasta Nankin w prowincji Jiangsu, zdefraudował ponad 1,5 mln juanów (250 tys. USD) należących do jego firmy i ulokował je w bitcoinowych kontraktach. W momencie aresztowania przez policję na jego koncie było już tylko 3000 juanów (300 USD) – podaje chiński bloger WuBlockchain.
An interesting news: A Chinese embezzled about US$250,000 in company funds to invest in a Bitcoin contract. When he was captured by the police, there was only US$300 left on the account. https://t.co/JJYjIT6DFP pic.twitter.com/kceK3T2U3i
— Wu Blockchain (@WuBlockchain) June 18, 2021
Jak stracić 249 tysięcy
O pechowym Chińczyku wiadomo tyle, że ma na imię Hu i pełnił funkcję dyrektora ds. kontroli jakości w firmie z nieokreślonej branży. Od zeszłego roku miał przyglądać się rosnącym cenom kryptowalut, jednak FOMO połączone z pechem sprawiło, że wszedł na rynek w najmniej odpowiednim momencie i pogrążył się w stratach. Poza tym zamiast skupować bitcoiny postanowił inwestować w ich kontrakty pochodne.
Chcąc wyjść na prostą i odzyskać pieniądze, Hu wpadał w coraz większe długi i w końcu zdecydował się sięgnąć do kasy pracodawcy, a dokładniej do funduszy pochodzących od firm partnerskich. W tym celu zaczął fałszować dokumenty i pokwitowania, składać fałszywe oświadczenia oraz kraść środki.
W momencie gdy firma odkryła co stało się z pieniędzmi, Hu został zobligowany do ich oddania. Według oficjalnej wersji wydarzeń nie mógł jednak tego zrobić. Handel kontraktami BTC sprawił, że “pożyczone” 250 tys. USD zmieniło się w zaledwie 300 USD. Przynajmniej tyle znajdowało się na jego koncie w momencie aresztowania przez policję.
45 mln USD straconych na dźwigni x100
Sprawa Hu to nie pierwsze tego typu wydarzenie, o którym donosiły chińskie media. Na początku kwietnia dyrektor ds. marketingu firmy Beosin miał stracić 300 mln juanów, czyli około 45 mln USD, tradując z dźwignią 1:100. Sytuacja mogła skończyć się dla niego o tyle tragicznie, że środki należały podobno do chińskich władz. Beosin miał pomóc im zabezpieczyć bitcoiny pochodzące z piramidy finansowej TokenBetter. Niestety pechowy dyrektor postanowił grać na spadki na samym początku hossy.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
Aktualnie brak komentarzy.