Chińczyk "pożyczył" od firmy 250 tys. USD na kontrakty BTC i stracił 249,7 tys. | Wiadomości | CrypS.

Chińczyk “pożyczył” od firmy 250 tys. USD na kontrakty BTC i stracił 249,7 tys.

Michał Misiura
chińskie media odradzają inwestowanie w bitcoiny

Chińczyk z miasta Nankin w prowincji Jiangsu, zdefraudował ponad 1,5 mln juanów (250 tys. USD) należących do jego firmy i ulokował je w bitcoinowych kontraktach. W momencie aresztowania przez policję na jego koncie było już tylko 3000 juanów (300 USD) – podaje chiński bloger WuBlockchain.

Jak stracić 249 tysięcy

O pechowym Chińczyku wiadomo tyle, że ma na imię Hu i pełnił funkcję dyrektora ds. kontroli jakości w firmie z nieokreślonej branży. Od zeszłego roku miał przyglądać się rosnącym cenom kryptowalut, jednak FOMO połączone z pechem sprawiło, że wszedł na rynek w najmniej odpowiednim momencie i pogrążył się w stratach. Poza tym zamiast skupować bitcoiny postanowił inwestować w ich kontrakty pochodne.

Chcąc wyjść na prostą i odzyskać pieniądze, Hu wpadał w coraz większe długi i w końcu zdecydował się sięgnąć do kasy pracodawcy, a dokładniej do funduszy pochodzących od firm partnerskich. W tym celu zaczął fałszować dokumenty i pokwitowania, składać fałszywe oświadczenia oraz kraść środki.

W momencie gdy firma odkryła co stało się z pieniędzmi, Hu został zobligowany do ich oddania. Według oficjalnej wersji wydarzeń nie mógł jednak tego zrobić. Handel kontraktami BTC sprawił, że “pożyczone” 250 tys. USD zmieniło się w zaledwie 300 USD. Przynajmniej tyle znajdowało się na jego koncie w momencie aresztowania przez policję.

45 mln USD straconych na dźwigni x100

Sprawa Hu to nie pierwsze tego typu wydarzenie, o którym donosiły chińskie media. Na początku kwietnia dyrektor ds. marketingu firmy Beosin miał stracić 300 mln juanów, czyli około 45 mln USD, tradując z dźwignią 1:100. Sytuacja mogła skończyć się dla niego o tyle tragicznie, że środki należały podobno do chińskich władz. Beosin miał pomóc im zabezpieczyć bitcoiny pochodzące z piramidy finansowej TokenBetter. Niestety pechowy dyrektor postanowił grać na spadki na samym początku hossy.

chińskie media odradzają inwestowanie w bitcoinyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.