Blockchain.com dołącza do fali delistingu XRP | Wiadomości | CrypS.

Blockchain.com dołącza do fali delistingu XRP

Zerelik Maciej
blockchain.com delistuje xrp

Dostawca krypto portfeli i platformy handlowej Blockchain.com ogłosił, że w przyszłym tygodniu zdelistuje XRP i zawiesi handel tokenem Ripple’a. Tym samym firma dołączy do innych dużych giełd m.in. Coinbase, Binance.US, OKCoin czy Bitstamp.

Chociaż w momencie pisania tego artykułu, wg strony Blockchain.com, XRP cały czas pozostaje obsługiwanym aktywem, w opublikowanym w poniedziałek poście na blogu możemy przeczytać:

„Blockchain.com wstrzyma handel XRP począwszy od czwartku 14 stycznia o 23:59 GMT. Wszyscy klienci, którzy mają salda XRP, nadal będą mogli wysyłać swoje XRP po wstrzymaniu przez nas handlu. Nie będą mogli jednak otrzymać już więcej XRP”.

Wycofanie XRP z obrotu na wielu platformach wynika z kontrowersyjnego posunięcia Amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Pod koniec grudnia 2020 r. Komisja złożyła pozew przeciwko Ripple’owi, dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouse’owi i współzałożycielowi Christianowi Larsenowi. SEC oskarżył firmę o niezarejestrowaną sprzedaż papierów wartościowych wartych 1,3 mld USD.

Ogłoszenie Blockchain.com nie odwoływało się bezpośrednio do sprawy Ripple vs SEC. Giełda monitoruje „sytuację w miarę jej rozwoju – od bezpieczeństwa sieci po zgodność z przepisami i nie tylko”. Wg platformy jest to integralna część procesu decyzyjnego w zakresie włączania lub wycofywania obrotu danymi aktywami.

Blockchain.com nie ogłosił daty możliwego wznowienia wsparcia dla XRP w przyszłości. Giełdy, które zareagowały na działania SEC, postanowiły albo całkowicie wycofać XRP, albo przynajmniej zawiesić jego obrót do odwołania. Coinbase, na przykład, będzie nadal wspierać XRP w swoich portfelach. Niektóre platformy ograniczyły handel tokenem Ripple wyłącznie dla amerykańskich użytkowników.

Pierwsza przedprocesowa konferencja w sprawie przeciwko Ripple, ma się odbyć w lutym. XRP stracił swoją pozycję czwartej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej i obecnie notowany jest na poziomie ok. 0,30 USD. Oznacza to spadek o ponad 50% w ciągu jednego miesiąca.

blockchain.com delistuje xrp
reklama
reklama