Batalia sądowa Ripple rozpocznie się w lutym 2021 roku | Wiadomości | CrypS.

Batalia sądowa Ripple rozpocznie się w lutym 2021 roku

Zerelik Maciej
XRP jest obecnie 4 najpopularniejszym aktywem na rynku kryptowalut.

Południowy Dystrykt Nowego Jorku wyznaczył termin rozprawy sądowej między Komisją Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) a Ripple’em (twórcą tokena XRP).

Pierwszy z wielu procesów

Zgodnie z dokumentem złożonym wczoraj przez sąd rejonowy, termin rozprawy sądowej wyznaczono na 22 lutego 2021 roku. Sędzia Analisa Torres nakazała obrońcom obu stron złożenie wspólnego oświadczenia do 15 lutego. Oświadczenie to będzie składało się z następujących elementów:

„1) krótki opis sprawy, w tym podstawy faktyczne i prawne roszczenia dla oskarżonego oraz obrony,

2) wszelkie rozważane wnioski,

3) perspektywę ugody”.

Wg dokumentu, ze względu na ograniczenia COVID-10, rozprawa odbędzie się telefonicznie. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, istnieje także możliwość, że obie strony rozstrzygną swoje spory jeszcze przed spotkaniem w sądzie. W przeciwnym wypadku sprawa mogłaby trwać nawet kilka miesięcy lub lat.

Kontekst sprawy

23 grudnia SEC złożył pozew przeciwko firmie Ripple Labs, jej współzałożycielowi Chrisowi Larsenowi i dyrektorowi generalnemu Bradowi Garlinghouse’owi. Ripple i jego dyrektorzy zostali oskarżeni o sprzedaż 14,6 mld XRP (1,38 mld USD) w formacie, który według SEC stanowi niezarejestrowaną ofertę papierów wartościowych.

Po ujawnieniu szczegółów pozwu, wiele giełd zdecydowało się zawiesić obrót XRP. Bitstamp zawiesi handel 8 stycznia, OKCoin 4 stycznia, a Bittrex 15 stycznia. Prawdopodobnie największym ciosem dla XRP była informacja o zawieszeniu handlu XRP przez amerykańskiego giganta Coinbase.

Niektóre z tych giełd mogą przywrócić XRP, gdy sytuacja projektu stanie się bardziej jasna. Póki co jednak żadna z nich nie obiecała tego zrobić, pozostawiając XRP w niepewnej sytuacji.

XRP jest obecnie 4 najpopularniejszym aktywem na rynku kryptowalut.
reklama
reklama