Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi - uważa GAO | Wiadomości | CrypS.

Bitomaty mogą ułatwiać handel ludźmi – uważa GAO

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bitomat

Biuro Odpowiedzialności Rządu Stanów Zjednoczonych (GAO) opublikowało raport szczegółowo opisujący, w jaki sposób kryptowaluty – i bitomaty – mogą być wykorzystywane do ułatwiania handlu ludźmi i narkotykami.

Raport wymienia dwa główne powody, dla których bitomaty mogą pomagać w ułatwianiu działalności przestępczej. Czytamy w nim:

Podczas gdy operatorzy kiosków są zobowiązani do rejestracji w FinCEN, nie są zobowiązani do rutynowego zgłaszania konkretnych lokalizacji swoich kiosków. To ogranicza zdolność agencji federalnych do identyfikacji bitomatów w obszarach, które zostały określone jako obszary wysokiego ryzyka dla przestępstw finansowych i mogą obejmować handel ludźmi i narkotykami.

Po drugie, bitomaty “mogą nie zbierać informacji o tożsamości użytkownika”. To z kolei zapewnia “pewien stopień anonimowości” i sprawia, że wirtualne waluty są “atrakcyjne dla przestępców”.

Według Coin ATM Radar, strony internetowej, która pozwala operatorom bankomatów na samodzielne zgłaszanie lokalizacji bitomatów, szybko rozprzestrzeniają się one w całych Stanach Zjednoczonych. W styczniu 2017 roku w Stanach Zjednoczonych aktywnych było łącznie 560 urządzeń. Dziś ta liczba wzrosła do ponad 30 000.

Raport GAO wyodrębnia również Bitcoina jako najczęściej wykorzystywaną monetę do popełniania przestępstw.

bitomat

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.