Bitcoin stracił ponad 20% ceny od swojego ATH. Jak długo kurs BTC będzie jeszcze spadał? | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin stracił ponad 20% ceny od swojego ATH. Jak długo kurs BTC będzie jeszcze spadał?

Kurs bitcoina
W tym artykule:

Największa z kryptowalut w dalszym ciągu doświadcza korekty swojej ceny po ustanowieniu nowego historycznego szczytu w połowie marca. Początek maja okazał się równie krwawy na jego wykresie, jak i poprzedni start nowego miesiąca. Wiele osób oczekuje, że kurs BTC będzie spadał jeszcze bardziej. Topowy analityk z rynku kryptowalut prognozuje jednak odwrotny scenariusz.


  • Kurs bitcoina spadł o ponad 23% od swojego ATH na poziomie 73 700 dolarów i wczoraj osiągnął lokalny dołek na poziomie 56 555 dolarów,
  • Michael van de Poppe twierdzi jednak, że czas korekty BTC dobiega powoli końca i niebawem kryptowaluta znów zacznie zmierzać na północ.

Bitcoin będzie jeszcze spadać czy w końcu przyjdzie odbicie jego ceny?

Ostatnie 30 dni nie były zbyt łaskawe dla króla cyfrowych aktywów, jak i również dla sektora altcoinów (z kilkoma wyjątkami). Bitcoin przez większość kwietnia poruszał się w przedziale cenowym od 70 tys. do 62 tys. dolarów, ale zakończył go na poziomie 60 tys. dolarów, którego jednak nie zdołał utrzymać i spadł jeszcze niżej.

Generalnie, to BTC odnotował najgorsze zamknięcie miesiąca od października 2023 roku przełamując w końcu dobrą passę, która była najdłuższa w jego historii, jeśli chodzi o cykliczne wzrosty.

Fakt jest faktem, ale prędzej czy później musiało to nastąpić, bowiem korekty na rynku są również potrzebne, by ktoś mógł zrealizować zyski i sprzedać część monet, które inni inwestorzy kupią na lokalnym dołku. W innej sytuacji mogłoby również dojść do przegrzania się rynku, czego następstwem byłoby przedwczesne zakończenie się hossy.

Wczoraj natomiast kurs BTC spadł do poziomu 56 555 dolarów, czyli ceny ostatni raz widzianej w dniu 28 lutego br.

Czego możemy się spodziewać w najbliższym czasie w kwestii ruchów cenowych przywódcy tego kryptowalutowego stada? Niektórzy uważają, że spadki będą się pogłębiać jeszcze bardziej, czego orędownikiem jest chociaż znany ekonomista Peter Schiff, który jest znany ze swojej nieukrywanej niechęci do cyfrowego złota.

Z większą dozą optymizmu na całą sytuację spogląda jednak topowy analityk – Michael van de Poppe – który wieści nadejścia końca korekty na rynku kryptowalut. Jak napisał wczoraj na X, kluczowymi poziomami wsparcia okaże się przedział 56 tys.- 58 tys. dolarów.

Zakłada on także, że w pierwszej kolejności na rynku kryptowalut dojdzie do wzrostów altcoinów.

W momencie pisania tego artykułu kurs BTC wynosi 57 554 dolara. Możemy więc mówić o niewielkim odbiciu ceny bitcoina o 2,15% od wczorajszego lokalnego dołka.

Wykres cenowy bitcoina na giełdzie Binance. Źródło: TradingView
Kurs bitcoina

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.