Bitcoin traci wsparcie w wysokości 60 tys. USD! Kurs BTC powraca do poziomów z lutego | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin traci wsparcie w wysokości 60 tys. USD! Kurs BTC powraca do poziomów z lutego

Karolina Zawodnik
btc

Cena największej kryptowaluty ostro zanurkowała. Kurs bitcoina (BTC) spadł do poziomów widzianych po raz ostatni 3 miesiące temu. Straty z perspektywy 7-dniowej wynoszą blisko 15%. Co spotęgowało spadek na wykresie czołowej wirtualnej waluty?


  • Kurs bitcoina doznał ostrej korekty do okolic bliskich 56,8 tys. dol. Kryptowaluta ta straciła ponad 8% swojej wartości w ciągu doby,
  • Tak intensywne wahania nie były widoczne na wykresie BTC od dłuższego czasu. Na niedźwiedzie nastroje wśród inwestorów mogło wpłynąć jastrzębie posunięcie ze strony sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych Janet Yellen.

Bitcoin notuje silne spadki

Największa z kryptowalut uległa silnej, ponad 22% przecenie od swojego rekordu wszech czasów odnotowanego 14 marca br. W chwili pisania tego tekstu trzeba za nią zapłacić jedynie 56,8 tys. dol.

Nie tak dawno znany amerykański ekonomista – Peter Schiff – ostrzegał, że utrata wsparcia w wysokości 60 tys. dol., może grozić cofnięciem kursu BTC nawet do poziomu 20 tys. dol. za monetę

Liczni obserwatorzy rynku zastanawiają się obecnie co mogło być przyczyną spadków. Niektórzy próbują łączyć je niejako z wyrokiem wydanym wobec byłego dyrektora generalnego największej na świecie giełdy wirtualnych walut – Changpenga Zhao.

Warto jednak mieć na uwadze to, iż sąd potraktował go łagodnie i zamiast maksymalnej kary w wysokości 18 miesięcy pozbawienia wolności, przedsiębiorca ten trafi do więzienia jedynie na 4 miesiące. To z kolei powinno zostać optymistycznie przyjęte przez branżę, a przynajmniej nie wpłynąć aż tak negatywnie na kurs BTC. 

btc
Kurs BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Drugim powodem osłabienia na bitcoinie, jaki wskazali eksperci, może być jastrzębi ruch ze strony sekretarz Skarbu Stanów Zjednoczonych. Znany komentator finansowy zauważył, że Janet Yellen wydaje się wycofywać płynność z rynku, zamiast ją zwiększać. Wobec tego apetyty na ryzykowne aktywa spada. 

Tymczasem inwestorzy BTC nie wpadli jeszcze w silny popłoch. Według danych pochodzących ze wskaźnika mierzącego sentyment wśród społeczności kryptowalut, obecnie na rynku panują neutralne emocje. 

Co z altcoinami?

Największe alternatywne wirtualne waluty poszły w ślady za bitcoinem. Kurs ethera (ETH) osunął się o ponad 7% w ciągu ostatniej doby i ponad 12% w zakresie 7-dniowym. Aktualnie druga co do wielkości kryptowaluta handluje w okolicy 2,8 tys. dol. za monetę. 

Podobne osunięcie widoczne jest na wykresie bnb coina (BNB). W ciągu ostatnich 24 godzin stracił on ponad 7% na wartości, a jego kurs oscyluje w pobliżu 547 dol. za monetę. Tymczasem wśród projektów z TOP 10 spadkom pod względem dobowym przewodzi toncoin (TON) i dogecoin (DOGE). W obu przypadkach przekraczają one 11%. 

btcreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.