Bitcoin kończy dobrą passę i notuje pierwszy od dawna miesiąc ze stratą | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin kończy dobrą passę i notuje pierwszy od dawna miesiąc ze stratą

Karolina Zawodnik
bitcoin

Wszystko wskazuje na to, iż cena największej z kryptowalut – bitcoina (BTC) – może zamknąć kwiecień z ponad 10% stratą w stosunku do kursu z początku obecnego miesiąca. Czołowa z wirtualnych walut kontynuuje trend spadkowy.


  • W chwili pisania tego tekstu za jednego bitcoina trzeba zapłacić około 60,8 tys. dol. W ciągu ostatniej doby potaniał on o ponad 2,5%. W zakresie miesięcznym BTC znajduje się zaś na 13% minusie,
  • Zamykając kwiecień ze stratą, największa z kryptowalut może skończyć 7-miesięczną dobrą passę, podczas której zamykała każdy miesiąc z zyskiem.

Bitcoin traci na wartości

Trend, który rozpoczął się na początku września br. może zmierzać ku spadkowi. Przez ostatnie 7 miesięcy bitcoin zamykał każdy kolejny miesiąc z ceną wyższą niż ta odnotowana w momencie jego rozpoczęcia. Obecnie jednak wszystko wskazuje na to, iż passa ta zostanie przerwana. 

btc
Wykres BTC/USD. Źródło: tradingview.com

Kurs BTC na początku kwietnia br. wynosił ponad 70 tys. dol. W chwili pisania tego tekstu jest to około 60,8 tys. dol. Oznacza to spadek o ponad 13% w ciągu ostatnich 30 dni. Zgodnie z danymi pochodzącymi od platformy Coingecko, kwietniowe pogorszenie koniunktury stanowi największy miesięczny spadek od czerwca 2022 r. – wówczas to bitcoin otworzył miesiąc na poziomie 31 tys. dol. i zamknął go w okolicach 21 tys. dol. 

Warto przypomnieć, iż marzec br. był niezwykle owocny dla czołowej kryptowaluty. Po pierwsze ta ustanowiła w nim nowe ATH cenowe w pobliżu poziomu 73,7 tys. dol. za monetę. Po drugie, odnotowała ona swoje najlepsze zamknięcie miesiąca w historii, pokonując rekord pod tym względem z 2012 r. 

Obecnie jednak zwyżkowa dynamika rynku bitcoina traci na wartości. Objawia się ona m.in. w spowolnieniu popytu na amerykańskie ETF-y spot na BTC. Co więcej, inwestorzy wykazują ostrożność, w oczekiwaniu na decyzję Rezerwy Federalnej Stanów Zjednoczonych odnośnie do stóp procentowych. Utrzymywanie ich na stałym poziomie bądź podwyżka, mogą negatywnie wpłynąć na ryzykowne aktywa, w tym kryptowaluty. 

Innym powodem do niepokoju może być zbliżający się proces byłego dyrektora generalnego Binance – Changpenga Zhao. Wyrok w jego sprawie zapadnie już za kilka godzin. Chińsko-kanadyjskiemu przedsiębiorcy może grozić nawet do 36 miesięcy pozbawienia wolności.

Prognozy dla rynku kryptowalut

Z kolei analiza od eksperta z platformy Nansen pokazuje, że w ekosystemie wirtualnych walut doszło do trwałego wzrostu. Świadczy o nim między szczyt opłat międzyłańcuchowych. Co więcej, według analityków po okresie zmniejszonej aktywności w tej przestrzeni może dojść do widocznego ożywienia. Podczas gdy bitcoin traci na wartości, emocje panujące wśród inwestorów pozostają neutralne. 

bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.