Bitcoin powyżej 71 200 USD! Historyczny rajd cenowy króla kryptowalut trwa | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin powyżej 71 200 USD! Historyczny rajd cenowy króla kryptowalut trwa

Filip Dzięciołowski
Nowe ATH bitcoina

Bitcoin wszedł w nowy tydzień z kopyta, jak przystało na byki. W godzinach porannych kurs BTC nagle wystrzelił powyżej poziomu 71 000 dolarów i dalej rośnie wyznaczając nowe rekordy wszechczasów. 


  • Kurs bitcoina osiąga swoje nowe ATH już trzeci raz w ciągu 7 dni,
  • Dynamiczne wzrosty na jego wykresie cenowym są spowodowane dalszym skupowaniem BTC przez amerykańskie ETF-y.

Bitcoin idzie jak burza!

Ten poniedziałkowy poranek zaczął się dość leniwie. Do około godziny 7:00 czasu wschodniego największa z kryptowalut była handlowana w okolicach ceny 68 800 dolarów, z krótkimi porywami do 69 tys. dolarów.

Nagle po godzinie 8:00 cena BTC zaliczyła dynamiczny wyskok powyżej poziomu 70 tys. dolarów przebijając rekord cenowy, jaki ustanowiono w miniony piątek.

W momencie pisania tego artykułu BTC jest handlowany po kursie 71 121 tys. dolarów, a najwyższy poziom, do jakiego udało się dziś wypchać bitcoina bykom, to 71,224 dolarów, co stanowi jego najnowsze ATH.

Cena bitcoina
Wykres cenowy BTC na giełdzie Binance. Źródło: TradingView.

Jak widać, rynek cyfrowego złota w dalszym ciągu notuje napływ miliardowego kapitału od inwestorów instytucjonalnych w ramach amerykańskich funduszy giełdowych (ETF-ów) śledzących cenę spot bitcoina.

W piątek poziom BTC zarządzanych przez ETF od BlackRock przekroczył ilość bitcoinów, które znajdują się w portfelu największego korporacyjnego HODLera tej kryptowaluty, czyli MicroStrategy!

Co więcej, badacze z Bitwise poinformowali, że w kolejce do wejścia na ten rynek czeka wiele grup inwestorów, którzy dysponują bilionowym kapitałem, z czego na pewno miliardy dolarów wpłyną do sektora BTC, co tylko podbije jego kurs po nowe maksima.

Nie zapominajmy, że za 6 tygodni kolejny halving! Historia dzieje się na naszych oczach!

Nowe ATH bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.