Bitcoin z nowym ATH: 70 000 USD! | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin z nowym ATH: 70 000 USD!

Filip Dzięciołowski
Bitcoin ath

Największa z kryptowalut już drugi raz w ciągu tego tygodnia wzbiła się na swoje rekordowe poziomy cenowe! Dziś bitcoin (BTC) przekroczył poziom 70 tys. dolarów na giełdzie Binance.


  • Dziś, chwilę po godzinie 16:00 cena bitcoina wystrzeliła na największej giełdzie kryptowalut – Binance – osiągając swój nowy rekord na poziomie 70 000 USD,
  • Kryptowaluta przebiła swój ostatni rekord z poniedziałku, który wynosił 69 012 dolarów.

Podwójne ATH bitcoina w ciągu 5 dni

W piątek, chwilę po godzinie 16:00 czasu środkowoeuropejskiego (CET), bitcoin doświadczył nagle dynamicznego wystrzału swojej ceny na giełdzie kryptowalut Binance. Król kryptowalut wzrósł w ciągu kilku minut o 4% z poziomu 67 451 dolarów do 70 063 dolarów ustanawiając nowy rekord wszechczasów.

kurs bitcoina ATH
Wykres cenowy BTC na Binance z dnia 8.03.2024. Źródło: TradingView

Ostatnio notowane silne wzrosty na wykresie tego aktywa mają swoje podłoże w kilku czynnikach. Głównym z nich jest napływ miliardów dolarów do amerykańskich funduszy giełdowych (ETF) śledzących cenę spot bitcoina. Te wystartowały w dniu 11 stycznia br. Kapitał od inwestorów instytucjonalnych doprowadził do sytuacji, że z giełd zaczęło znikać coraz więcej BTC, a popyt na kryptowalutę stale rośnie wraz z jej ceną. Zadziałało więc ekonomiczne prawo popytu i podaży.

Po tym wydarzeniu jednak cena szybko cofnęła się do poziomu 67 tys. dolarów.

Co więcej, ostatnie dane on-chain pokazują, że nawet i biura handlu pozagiełdowego (OTC) zaczynają powoli świecić pustkami w kwestii cyfrowego złota. Warto mieć też za względzie, że za 41 dni nastąpi kolejny, czwarty już w historii halving bitcoina. Jego następstwem będzie to, że za każdy nowo wydobyty blok górnicy BTC będą otrzymywać o połowę mniejszą nagrodę niż obecnie.

W ostatnich 4 latach poziom ten wynosił 6,25 BTC za trafiony blok. Od drugiej połowy kwietnia będzie to już 3,125 BTC, co zmniejsza o 50% liczbę nowych monet w obiegu. Więcej o tym kluczowym wydarzeniu i jego wpływie na cenę bitcoina przeczytacie tutaj. Co więcej, dwa dni był drugi najlepszy dzień w historii przychodów tej grupy. W minioną środę rynek miningu odnotował aż 75,9 miliona dolarów przychodów za wydobyte bloki i opłaty transkacyjne.

Bitcoin athreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.