Arthur Hayes nie ma wątpliwości, że ten czynnik wywoła nową hossę na bitcoinie | Wiadomości | CrypS.

Arthur Hayes nie ma wątpliwości, że ten czynnik wywoła nową hossę na bitcoinie

ex. CEO BitMEX

Założyciel oraz były dyrektor generalny giełdy kryptowalutowych instrumentów pochodnych BitMEX wskazał na okoliczności, w których kurs BTC może doznać widocznego ożywienia.


Amerykański przedsiębiorca oraz zagorzały zwolennik bitcoina zwrócił uwagę na fakt, iż wspomniana wirtualna waluta jest świadkiem 16-letniego maksimum w rentowności 30-letnich obligacji rządowych Stanów Zjednoczonych. W jego opinii dodruk pieniędzy w tej sytuacji jest prawie gwarantowany.

Ludzie zaczną uciekać w bitcoina

Zgodnie z jednym z najnowszych wpisów Arthura Hayesa opublikowanych na platformie X (dawnym Twitterze) wzrost rentowności obligacji w USA w połączeniu z rosnącymi długo i krótkoterminowymi stopami procentowymi sprawia, iż presja w całej amerykańskiej gospodarce rośnie.

Ze względu na dźwignię finansową i ryzyko nieliniowe obecne w portfelach banków, w miarę wzrostu stóp będą one sprzedawać obligacje lub płacić stałą stawkę IRS. Większa sprzedaż pociąga za sobą większą sprzedaż, co nie jest niepokojące w przypadku cen obligacji”

– wyjaśnił Arthur Hayes.

W konsekwencji wszyscy dojdą do wniosku, że nie ma innego ratunku niż drukowanie pieniędzy w celu uratowania rynków obligacji rządowych. To z kolei może sprzyjać kryptowalutom.

Potencjalny główny katalizator nowej hossy

Swoje poparcie dla prognozy przedstawionej przez byłego CEO giełdy BitMEX wyraził założyciel LookIntoBitcoin – Philip Swift. Na platformie X opublikował on wykres wskazujący na związek między BTC a rentownościami obligacji skarbowych USA. Zdaniem wspomnianego analityka kolejny dodruk mógłby stać się głównym katalizatorem hossy na rynku czołowej kryptowaluty.

Inny ekspert – Samson Mow (dyrektor generalny firmy Jan3) zauważył, iż Stany Zjednoczone nadal zwiększają swój rekordowo wysoki dług publiczny w zadziwiającym tempie. Aby to zobrazować, podkreślił on, że w ciągu zaledwie jednego dnia kraj ten dodał ponad połowę całkowitej kapitalizacji rynkowej bitcoina w długu.

Na tym tle CEO Jan3 dziwi się ludziom, którzy wciąż nie są pewni czy 27 tys. dol. za monetę BTC to dobra cena, aby dokonać zakupu, podczas gdy towarzyszy temu szereg czynników przemawiających nad przyszłymi wzrostami.

W chwili pisania tego testu za jednego bitcoina trzeba zapłacić około 27,5 tys. dol. Przy obecnym poziomie od swojego ATH oddalony jest on o blisko 60%.

ex. CEO BitMEXreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.