Bitcoin spadnie do 10 000 dolarów przez kryptowalutowego kaca - twierdzi Mike McGlone | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin spadnie do 10 000 dolarów przez kryptowalutowego kaca – twierdzi Mike McGlone

Redaktor: Albert Czajkowski
Dno bitcoina

Starszy analityk z Bloomberg Intelligence (BI) ostrzega, iż największa z kryptowalut może doświadczyć 60% spadku wartości.


Wśród czynników, które wsparłyby ten niedźwiedzi scenariusz Mike McGlone wymienił ujemną płynność i rosnące globalne stopy procentowe.

BTC może nie pokonać kluczowego oporu

Zgodnie z prognozami dostarczonymi przez eksperta z BI Stany Zjednoczone mogą stanąć w obliczu recesji do końca obecnego roku. Co więcej, uznał on poziom 30 tys. dol. za monetę na wykresie bitcoina za “krytyczny opór”. W jego opinii bardziej prawdopodobne jest to, iż kurs BTC zacznie zmierzać w stronę 10 tys. dol.

Oprócz czołowej wirtualnej waluty w nieciekawej sytuacji może znaleźć się także reszta kryptowalut. Wszystko to ma mieć związek ze spowolnieniem na rynku akcji wywołanym recesją. 

W opinii Mike’a McGlone’a słabość obserwowana na rynku kryptowalut w trzecim kwartale br. może oczywiście wskazywać na tymczasowe niepowodzenie. Z drugiej jednak strony uważa on to również za jedną z oznak nadchodzącej recesji. Co więcej, analityk ten bardziej skłania się ku tej ostatniej interpretacji, zauważając, że większość “ryzykownych aktywów” wykazała zyski w 2023 r., jednak w ostatnim kwartale br. powitały one spadki. 

Ekspert z BI wspomniał również o tym, iż banki centralne z całego świata nadal zacieśniają swoją politykę pieniężną pomimo oznak kurczenia się gospodarki zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i Europie, a także trwającego kryzysu na rynku nieruchomości w Państwie Środka. Wydarzenia te mają jednak implikacje deflacyjne według Mike’a McGlone’a. 

W chwili pisania tego tekstu za jednego BTC trzeba zapłacić około 28 tys. dol. W ciągu ostatnich 7 dni kurs tej kryptowaluty wzrósł o ponad 5%. Od swojego rekordu wszech czasów bitcoin potaniał jednak o około 59%. 

kurs-btc
Kurs BTC. Zakres 7-dniowy. Źródło: coinmarketcap.com

Poglądy innego analityka z BI

Jeden z kolegów Mike’a McGlone’a  – Jamie Coutts – omówił w ubiegłym tygodniu zmieniającą się rolę czołowej kryptowaluty w globalnym krajobrazie alokacji aktywów. Analityk ten prognozuje nadchodzącą zwiększoną zmienność rynkową. Jednocześnie zwrócił on uwagę, że zarówno BTC, jak i złoto pozostają aktywami, które odnotowały spadek w swoich profilach zmienności, ostro kontrastując z akcjami. 

W przypadku bitcoina zmienność znajduje się w trendzie spadkowym od 2017 r. Zdaniem Jamie’go Couttsa pomimo rosnących rentowności 10-letnich obligacji skarbowych USA, a także malejącej globalnej podaży pieniądza M2, BTC może służyć jako dywersyfikator ryzyka i poprawić zwroty o nie skorygowane.

Ekspert z BI przypomniał, że trzymanie największej z kryptowalut przez wiele cykli, okazało się korzystne, patrząc na dane historyczne. Z tego też powodu inwestorzy coraz częściej mogą sięgać po bitcoina, jako potencjalne zabezpieczeniu przed dewaluacją monetarną.

Dno bitcoinareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.