Były dyrektor BlackRock wskazuje powód, dlaczego zatwierdzenie bitcoinowych ETFów jest kwestią czasu | Wiadomości | CrypS.

Były dyrektor BlackRock wskazuje powód, dlaczego zatwierdzenie bitcoinowych ETFów jest kwestią czasu

Karolina Kropopek
BlackRock bitcoin

Martin Bednall spekuluje, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie zatwierdzi wszystkie wnioski o ETF na BTC dla rynku spot w tym samym czasie.


Takie posunięcie ze strony organu regulacyjnego ze Stanów Zjednoczonych miałoby zapobiec faworyzacji któregokolwiek z wnioskodawców oraz wyeliminowałoby szansę początkowej przewagi nad konkurencją.

ETF-y na BTC dla rynku spot zyskają zielone światło?

Były dyrektor zarządzający w BlackRock oraz obecny dyrektor generalny w Jacobi Asset Management nie zastanawia się nad tym, czy bitcoinowe fundusze inwestycyjne dla rynku kasowego zostaną w końcu zatwierdzone w USA. W jego opinii stanie się to prędzej, czy później.

Podczas panelu na szczycie konferencji CCData Digital Asset Summit, która odbyła się na początku tego tygodnia, powiedział on, iż potencjalne wydanie zgody przez SEC na takie ETF-y będzie niezwykle pozytywne dla całej branży kryptowalut.

Z jego wypowiedzią zgodził się biorący udział w dyskusji dyrektor generalny MarketVector Indexes – Steven Schoenfeld. On również uważa za możliwe zatwierdzenie wszystkich wniosków o bitcoinowe ETF-y jednocześnie. Co więcej, zasugerował, iż nadejdzie to wcześniej, niż oczekiwano.

Biorąc pod uwagę to, że ostatnio amerykański regulator nie odrzucił całkowicie wniosków o ETF, a zamiast tego poprosił o komentarze, oraz uwzględniając przegraną SEC w sądzie z firmą Grayscale, Steven Schoenfeld uważa, iż zatwierdzenie ETF-ów może wydarzyć się za 3-6 miesięcy. Wcześniej twierdził, że będzie to 9-12 miesięcy.

BlackRock pozostaje blisko regulatorów

Według opinii wydanej przez Martina Bednalla BlackRock nie zawracałby sobie głowy, gdyby nie był mocno pewny tego, iż SEC wyda zezwolenie na uruchomienie bitcoinowych ETF-ów dla rynku spot. Zauważył on obok, że przedsiębiorstwo to obraca się blisko organów regulacyjnych z całego świata.

Wspomniana międzynarodowa firma ma również bliskie relacje z dużymi inwestorami tj. fundacje i fundusze emerytalne. Może więc je wykorzystać, pomagając im w uzyskaniu ekspozycji na cenę BTC po uruchomieniu własnego ETF-a.

Zatwierdzenie wniosków o ETF-y futures na ETH

Na początku tego tygodnia uruchomionych zostało aż 9 ETF-ów powiązanych z ETH dla rynku kontraktów terminowych. Te jednak nie cieszyły się aż tak dużym zainteresowaniem, jakiego oczekiwano. W rzeczywistości w dniu swojego debiutu wygenerowały one łącznie bardzo skromny wolumen.

BlackRock bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.