Zamknięcie rządu w USA może być zbawienne dla Ethereum! | Wiadomości | CrypS.

Zamknięcie rządu w USA może być zbawienne dla Ethereum!

Ethereum [ETH]

W USA mamy powtórkę z wątpliwej jakości rozrywki. Kongres znów nie może dogadać się w kwestii przyszłorocznego budżetu. Jeżeli tego nie zrobi, dojdzie do zawieszenia rządu. Okazuje się, że może być to dobre dla rynku kryptowalut.


Zawieszenie rządu

Najpierw wyjaśnijmy, czym jest zawieszenie rządu w USA (z ang. government shutdown). To niejako tymczasowe zakończenie prac rządu. Procedura ta przeprowadzana jest w przypadku odrzucenia projektu rocznego budżetu (ten zaczyna się w USA w październiku) przez amerykański parlament. Agencje rządowe nie pracują wtedy do czasu uchwalenia nowego budżetu. Jedną z agencji, których prace to by sparaliżowało, jest SEC, czyli odpowiednik naszej Komisji Papierów Wartościowych.

Wpływ na ETH

Okazuje się, że obecne problemy mogą być dobre dla Ethereum. Analityk ds. ETF – Eric Balchunas – przekazał, że dowiedział się, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) będzie chciała „przyspieszyć wprowadzenie na rynek funduszy ETF opartych na futures etheru”. Powodem ma być właśnie zamieszanie związane z budżetem i potencjalnym zawieszeniem prac rządu.

Jeżeli Kongres nie dogada się wkrótce w kwestii budżetu, rząd USA zawiesi swoją działalność 1 października o godzinie 00:01 czasu wschodniego. Oznaczałoby to, że SEC może zatwierdzić wnioski dot. ETF-ów może nawet jeszcze w tym tygodniu!

Analityk Bloomberg Intelligence – James Seyffart – sugeruje natomiast, że „wygląda na to, że SEC potencjalnie wypuści w przyszłym tygodniu kilka funduszy ETF typu futures opartych na ETH”.

Na zatwierdzenie czekają zaś dokumenty od: VanEck, ProShares, Grayscale, Volatility Shares, Bitwise, Direxion i Roundhill.

Inne problemy

Choć inwestorzy ETH mogą nie móc doczekać się na powyższy, pozytywny dla nich scenariusz, w dłuższej perspektywie zawieszenie rządu oznacza chaos. Po pierwsze, pewien urzędnik z USA, z którym rozmawiała agencja Reutersa, ostrzegł, że w najgorszym wypadku władze przestaną np. publikować ważne dane dotyczących gospodarki USA. Chodzi m.in. o raporty dot. bezrobocia czy inflacji.

Do tego mogłoby dojść do obniżeniem ratingu Stanów Zjednoczonych, a może i spadku kursu dolara wraz ze skokiem ceny złota i może również bitcoina.
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.