Binance przywraca płatności w VISA! | Wiadomości | CrypS.

Binance przywraca płatności w VISA!

Binance

Największa giełda kryptowalut pod względem dziennego wolumenu obrotów podzieliła się ze swoimi klientami wysoce optymistyczną wiadomością! Otóż platforma ta wznowiła możliwość dokonywania zakupów przy użyciu kart kredytowych oraz debetowych od firm Mastercard i Visa.


  • Należy przypomnieć, że od kilku miesięcy możliwość dokonywania wpłat i wypłat za pomocą kart Mastercard i Visa było wstrzymane,
  • Obecnie po analizie rygorystycznych procesów i środków wprowadzonych przez Binance, Mastercard postanowił ponownie umożliwić obsługę zakupów na tej kryptowalutowej platformie w swojej sieci,
  • Mimo wznowionej możliwości dokonywania wpłat za pośrednictwem kart Mastercard, wypłaty w ten sposób nie są jeszcze dostępne.

Binance przywraca obsługę kart Mastercard

6 czerwca br. Binance ogłosiło wznowienie zakupów kryptowalut za pomocą kart debetowych i kredytowych Mastercard i Visa. Klienci mogą teraz bezproblemowo przeprowadzać transakcje na platformie.

Opcja „kup kryptowalutę” przez kartę Mastercard została przywrócona, pozwalając na jednorazowy zakup do 5000 euro oraz do 20 000 dolarów w przypadku zakupów w dolarach amerykańskich.

Binance planuje wprowadzenie większej liczby regulowanych dostawców płatności fiducjarnych, aby zakupy kryptowalut były jeszcze bardziej intuicyjne.

Rzecznik giełdy podkreślił, że nadal intensywnie inwestuje ona w zapewnienie najwyższych standardów zgodności. Po szczegółowym przeglądzie procesów i kontroli, Mastercard zdecydowało o ponownym zezwoleniu na zakupy kryptowalut w swojej sieci.

Problemy regulacyjne i ich wpływ

Giełda Binance w przeszłości zmagała się z różnymi wyzwaniami regulacyjnymi. W grudniu 2023 roku Binance zakończyło obsługę kart debetowych Visa w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Decyzja ta nastąpiła dzień po wznowieniu wpłat i wypłat w euro, które były wstrzymane przez miesiąc z powodu wycofania się ze współpracy procesora płatności Paysafe.

We wrześniu 2023 r. Mastercard zakończył współpracę z Binance w Argentynie, Brazylii, Kolumbii i Bahrajnie, co było reakcją na zarzuty Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) Stanów Zjednoczonych z czerwca 2023 roku.

Binance została oskarżona o sprzeniewierzenie środków klientów i prowadzenie niezarejestrowanych ofert papierów wartościowych.

Pomimo tych wyzwań, Binance podejmuje kroki w kierunku poprawy swojej sytuacji regulacyjnej. W ramach ugody, giełda zapłaciła karę w wysokości 4,3 miliarda dolarów za naruszenia przepisów dotyczących przeciwdziałania praniu pieniędzy.

Changpeng Zhao, założyciel Binance, ustąpił ze stanowiska dyrektora generalnego i został skazany na cztery miesiące więzienia za zarzuty związane z praniem pieniędzy. Zhao obecnie odbywa karę..

Optymistyczna przyszłość

Binance nieustannie pracuje nad poprawą swojej infrastruktury i zgodności z regulacjami. Ponowne umożliwienie zakupów kryptowalut za pomocą karty Mastercard jest pozytywnym sygnałem dla użytkowników i inwestorów. 

Czołowa giełda, będąc liderem na rynku kryptowalut, pokazuje, że pomimo przeciwności potrafi dostosować się do wymagań regulacyjnych i kontynuować rozwój swoich usług. Działania te mają na celu nie tylko poprawę wizerunku firmy, ale także zapewnienie użytkownikom bezpiecznych i wygodnych narzędzi do handlu kryptowalutami.

Warto zauważyć, iż na tle pozytywnych wiadomości mocno zaczął zyskiwać również natywny token binance coin (BNB). Kilka godzin temu ustanowił on nowe ATH cenowe w okolicy 720,62 dol., według danych pochodzących od platformy CoinMarketCap. 

Binance

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.