2 topowe altcoiny osiągają nowe ATH! Kurs UNI skacze o 20% po enigmatycznym wpisie | Wiadomości | CrypS.

2 topowe altcoiny osiągają nowe ATH! Kurs UNI skacze o 20% po enigmatycznym wpisie

Redaktor: Albert Czajkowski

Kolejna dobra wiadomość dot. kursów kryptowalut. Po tym, jak bitcoin odzyskał poziom 71 tys. dolarów, wartość rynkowa dwóch altcoinów z TOP10 pod względem marketcapu urosła do nowych rekordów wszechczasów. Warto również przyjrzeć się temu, co dzieje się z tokenem giełdy Uniswap.


  • Kursy tokenów BNB oraz TON urosły do poziomów nowego ATH,
  • Natomiast token zarządzania giełdy Uniswap wzrósł wczoraj o 27% po pojawieniu się tajemniczej zapowiedzi “czegoś niesamowitego”.

Zieleń na wykresach kryptowalut

Kilka godzin temu pisaliśmy o tym, że bitcoin znów jest handlowany po cenie 71 tys. dolarów, a związane z nim ETF-y dla rynku spot w USA notują od 15 dni wpływy kapitału.

Teraz mamy dla Was kolejny pozytywny news. Dwa altcoiny znajdujące się w pierwszej dziesiątce kryptowalut o największej kapitalizacji rynkowej odnotowały swoje nowe rekordy wszechczasów.

Pierwszy z nich to natywny token blockchaina BNB Chain, czyli BNB. Jest kurs w ciągu ostatnich 24h podniósł się o ponad 14% i ustanowił nowy historyczny szczyt na poziomie 716 dolarów.

Po drobnej korekcie utrzymuje sią nadal na wysokości ceny 707 dolarów, co i tak przebija ATH z maja 2021 roku, które wynosiło dotychczas 690 dolarów.

Wykres cenowy BNB na giełdzie Binance. Źródło: TradingView

W tym przypadku głównym katalizatorem wzrostów jest jedna z inicjatywy giełdy Binance w ramach programu Simple Earn, który trwa od 5 do 25 czerwca. W jego ramach użytkownicy topowej giełdy muszą stake’ować tokeny BNB lub SUI, aby wygenerować dodatkowe zyski w postaci tokenów z Launchpoola platformy.

Druga kryptowaluta będąca świeżo po odnotowaniu nowego ATH, to toncoin (TON). Altcoin powiązany w dużym stopniu z komunikatorem Telegram wzrósł do nowego maksimum cenowego na poziomie 7,8 dolara.

W przypadku tego coina mamy do czynienia już kolejny raz w ciągu ostatnich miesięcy z nowym rekordem wszechczasów, bowiem jego ekosystem stale się rozwija. Tym razem punktem zapalnym do wzrostu okazało się notowanie go na europejskiej platformy handlowej Robinhood Crypto.

Uniswap doświadczy niebawem czegoś “extra”

Najpopularniejsza zdecentralizowana giełda kryptowalut Uniswap niebawem doczeka się kluczowego ogłoszenia dot. jej dalszego rozwoju. Wczoraj na oficjalnym profilu platformy na X pojawiła tajemnicza zapowiedź sugerująca przełomowe zmiany.

Społeczność kryptowalut jak na razie spekuluje czego mogą one dotyczyć, jednakże tokeny zarządzania – UNI – w następstwie tej zapowiedzi wystrzelił wczoraj o 27%.

Uniswap cena
Wykres cenowy UNI na giełdzie Binance. Źródło: TradingViewreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.