Agave i Hundred Finance zhackowane na 11 mln dolarów | Wiadomości | CrypS.

Agave i Hundred Finance zhackowane na 11 mln dolarów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
hack dwa protokoły na raz

Hacki w świecie DeFi nie są żadną nowością. Tym razem jednak napastnikom udało się wydrenować środki z dwóch protokołów na raz – Agave i Hundred FInance. Ich łupem padły cyfrowe aktywa o wartości 11 mln dolarów.

Wśród nich znalazły się tokeny: Wrapped ETH (wETH), Wrapped BTC (wBTC), Chainlink (LINK), USD Coin (USDC), Gnosis (GNO) i Wrapped XDAI (wxDAI).

Według danych CoinGecko, po ataku wartość tokena Agave AGVE spadła o 20%. Z kolei natywna kryptowaluta Hundred Finance – HND straciła tylko 3,5%. Od tego czasu jej wartość wzrosła i osiągnęła 24-godzinny szczyt. We wpisie Agave na Twitterze dot. ataku możemy przeczytać:

Agave bada obecnie exploit na protokole agave finance. Będziemy was informować, gdy tylko dowiemy się więcej.

Zespół poinformował również o wstrzymaniu wszelkich kontraktów do czasu rozwiązania sytuacji. Deweloperzy Hundred Finance również wstrzymali rynki na czas prowadzenia dochodzenia.

Według analizy on-chain, adres powiązany z napastnikiem wysłał ponad 2100 ETH (5,5 mln USD) do miksera kryptowalut. W ten sposób próbuje on wyprać skradzione tokeny.

Deweloper Solidity i twórca aplikacji do obsługi protokołu płynności NFT, Shegen (@shegenerates) w wyniku hacku straciła 225 000 dolarów.

Jej śledztwo ujawniło, że atak polegał na wykorzystaniu funkcji kontraktu wETH w Gnosis Chain. Umożliwiła ona atakującemu ciągłe pożyczanie kryptowaluty, zanim aplikacje mogły obliczyć dług uniemożliwiający kolejne pożyczki. Napastnik wykorzystywał ten błąd, nieustannie pożyczając środki wykorzystując to samo zabezpieczenie.

hack dwa protokoły na raz

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.