Agave i Hundred Finance zhackowane na 11 mln dolarów

hack dwa protokoły na raz

Hacki w świecie DeFi nie są żadną nowością. Tym razem jednak napastnikom udało się wydrenować środki z dwóch protokołów na raz – Agave i Hundred FInance. Ich łupem padły cyfrowe aktywa o wartości 11 mln dolarów.

Wśród nich znalazły się tokeny: Wrapped ETH (wETH), Wrapped BTC (wBTC), Chainlink (LINK), USD Coin (USDC), Gnosis (GNO) i Wrapped XDAI (wxDAI).

Według danych CoinGecko, po ataku wartość tokena Agave AGVE spadła o 20%. Z kolei natywna kryptowaluta Hundred Finance – HND straciła tylko 3,5%. Od tego czasu jej wartość wzrosła i osiągnęła 24-godzinny szczyt. We wpisie Agave na Twitterze dot. ataku możemy przeczytać:

Agave bada obecnie exploit na protokole agave finance. Będziemy was informować, gdy tylko dowiemy się więcej.

Zespół poinformował również o wstrzymaniu wszelkich kontraktów do czasu rozwiązania sytuacji. Deweloperzy Hundred Finance również wstrzymali rynki na czas prowadzenia dochodzenia.

Według analizy on-chain, adres powiązany z napastnikiem wysłał ponad 2100 ETH (5,5 mln USD) do miksera kryptowalut. W ten sposób próbuje on wyprać skradzione tokeny.

Deweloper Solidity i twórca aplikacji do obsługi protokołu płynności NFT, Shegen (@shegenerates) w wyniku hacku straciła 225 000 dolarów.

Jej śledztwo ujawniło, że atak polegał na wykorzystaniu funkcji kontraktu wETH w Gnosis Chain. Umożliwiła ona atakującemu ciągłe pożyczanie kryptowaluty, zanim aplikacje mogły obliczyć dług uniemożliwiający kolejne pożyczki. Napastnik wykorzystywał ten błąd, nieustannie pożyczając środki wykorzystując to samo zabezpieczenie.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->