Craig Wright pozywa Bitcoin Core na ponad bilion dolarów oraz uderza w XRP | Wiadomości | CrypS.

Craig Wright pozywa Bitcoin Core na ponad bilion dolarów oraz uderza w XRP

Craig Wright
W tym artykule:

Niektóre osoby nie potrafią się pogodzić z poniesioną porażką oraz trwają w zaparte przy swych urojonych przekonaniach. Australijski programista Craig Wright najwidoczniej ma już zakorzenione w swojej psychice, że stworzył ekosystem Bitcoina. Mimo tegorocznej spektakularnej porażki w sądzie, samozwańczy Satoshi złożył ponownie pozew przeciwko twórcom Bitcoin Core. 


  • Wright pozwał programistów stojących za kodem Bitcoin Core na kwotę 911 050 000 000 funtów. Twierdzi, że Bitcoin Satoshi Vision (BSV) jest prawdziwym królem kryptowalut,
  • W międzyczasie popadł w konflikt ze społecznością XRP nazywają token od Ripple drogą do utraty kapitału oraz zwykłą piramidą finansową.

Craig Wright znów kręci aferę w sprawie bitcoina

Pochodzący z Australii programista od 2016 roku zarzeka się, że to on stworzył BTC, a co za tym idzie, jest tajemniczym Satoshim Nakamoto.

Craig Wright nigdy jednak nie potrafił udowodnić swoich racji w sądzie i nie przedstawił ani jednego dowodu na to, że faktycznie tak mogło być.

W tym roku przegrał sprawę w sądzie przeciwko ugrupowaniu Crypto Open Patent Alliance (COPA) i przyznał publicznie, że wcale nie jest twórcą bitcoina.

Jednakże jego fiksacje na tym punkcie najwyraźniej się odnowiły, bowiem teraz kolejny już raz pozwał programistów stojących za Bitcoin Core, czyli oprogramowania typu open source do obsługi węzłów sieci Bitcoin.

Wright domaga się od nich odszkodowania na kwotę 911 050 000 000 funtów (1 189 967 957 500 dolarów przy obecnym kursie wymiany). Skąd akurat taka suma?

Swoje roszczenia oparł na podstawie różnicy w wycenie rynkowej między bitcoinem a Bitcoin SV.

W przypadku tej drugiej kryptowaluty, która powstała w wyniku hard forka oryginalnego kodu BTC, Wright twierdzi, że jest to jedyne słuszne odzwierciedlenie pierwotnej wizji bitcoina, jaką przedstawił Satoshi Nakamoto w swoim white paperze.

No cóż, pozostaje nam czekać na rozwój wydarzeń, jednakże nie ma co się nastawiać na zaskoczenia.

Fake Satoshi vs. XRP Army

Wczoraj natomiast ten niezbyt trzeźwo myślący programista kolejny już raz zaatakował publicznie kryptowalutę od firmy Ripple, czyli XRP.

Wright opublikował na X post, w którym twierdzi, że token ten jest czysto  spekulacyjnym aktywem, który nie ma szans na przyniesienie żadnych zysków swoim inwestorom.

W odpowiedzi na to twierdzenie CTO RippleDavid Schwartz – polecił mu “wskazanie konkretów”, bowiem z jego wpisu nic nie wynika i zupełnie “nie wiadomo, o co mu chodzi”.

Samozwańczy Satoshi opublikował więc 10 podpowiedzi, które miały na celu podważenie użyteczności XRP oraz decentralizacji XRP Ledger.

Craig Wright

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.