Andrzej Duda promuje w sieci scam? Skrajnie bezczelna reklama namawia do inwestowania | Wiadomości | CrypS.

Andrzej Duda promuje w sieci scam? Skrajnie bezczelna reklama namawia do inwestowania

Andrzej Duda scam

Prezydent Andrzej Duda zajął się handlem obligacjami? Sugeruje to pewna reklama, która krąży po sieci i przez którą pewna seniorka straciła spore oszczędności. O co dokładnie chodzi?


  • Oszuści stają się coraz bardziej bezczelni. W sieci pojawiła się reklama promująca rzekomą inwestycję w obligację państwa.
  • Na materiałach znalazło się zdjęcie Andrzeja Dudy.

Andrzej Duda promuje scam?

W sieci trzeba być coraz bardziej ostrożnym. Przekonała się o tym 82-letnia kobieta z województwa świętokrzyskiego.

Co dokładnie się stało? Na początku kwietnia seniorka znalazła w sieci reklamę promującą inwestowanie w obligację państwa. Na materiałach znalazł się Andrzej Duda. Sugestia była jasna: prezydent nakłania do kupna papierów wartościowych.

82-latka postanowiła zainwestować na początek 800 zł. Wypełniła formularz na stronie scamu. Podała też numer telefonu. I to był chyba największy błąd. W efekcie oszuści zaczęli do niej dzwonić i nakłaniać do dalszych inwestycji. Do tego, jak podał portal gazeta.pl, wysłali jej “kody, które miały rzekomo służyć do monitorowania konta oraz dokonywania transakcji bankowych”.

Był to zapewne link z programem, który miał umożliwić przejęcie jej bankowości elektronicznej. W efekcie z konta staruszki wypłacono aż 28 tys. zł!

Kobieta zgłosiła sprawę policji.

Policja podjęła działania w celu zidentyfikowania sprawców i zabezpieczenia dalszych dowodów związanych z tym oszustwem finansowym

– podały służby.

Przestępcy wykorzystują wizerunki celebrytów

Pomysł, by promować scam za pomocą wizerunku znanej osoby nie jest nowy. Często po sieci krążą reklamy, na których Elon Musk oferuje inwestycję w jakiś podejrzany projekt. Po polskiej części internetu krążą też materiały, z których ma wynikać, że “genialną” inwestycję promuje Kuba Wojewódzki czy Jarosław Kaczyński. Oczywiście nie trzeba dodawać, że to tylko próby wyłudzenia pieniędzy.

Jak nie dać się przestępcom? To proste. Po prostu sprawdzać każdy projekt, w który chcemy ulokować nasze środki. Do tego nie wierzyć w idealne oferty. Inwestowanie ZAWSZE wiąże się z ryzykiem. Nawet w przypadku najbezpieczniejszej inwestycji w złoto czy inne bezpieczne przystanie. Więcej o tym, jak działają oszuści z rynku kryptowalut i szczególnie kiedy trzeba się mieć na baczności, pisaliśmy w tym miejscu.

Andrzej Duda scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.