Spalono przypadkiem 10 mln dolarów z przedsprzedaży pewnego memecoina. Błąd, który okazał się genialnym chwytem marketingowym | Wiadomości | CrypS.

Spalono przypadkiem 10 mln dolarów z przedsprzedaży pewnego memecoina. Błąd, który okazał się genialnym chwytem marketingowym

SLERF memecoin
W tym artykule:

Jeden z młodych projektów dał się poznać szerszemu gronu społeczności kryptowalut poprzez poważny błąd, który skutkował utratą 10 mln USD pochodzących z przedsprzedaży jego memecoina. Jak na ironię, ta wiadomość okazała się marketingowym strzałem w dziesiątkę, bowiem kurs tokena zaczął błyskawicznie rosnąć po silnym wzmożeniu jego handlu.


  • Twórcy memecoina Slerf zebrali 10 mln USD w jego przedsprzedaży. Dziś natomiast jeden z deweloperów przekazał, że omyłkowo utracił całą tę kwotę wysyłając do spalenia wszystkie tokeny, które były przeznaczone do zrzutu na rynek,
  • Ta tragiczna informacja doprowadziła jednak do tego, że spekulanci zaczęli trade’ować tym memecoinem do tego stopnia, że jego kurs w godzinę wzrósł o kilkaset procent, a wolumen handlu przekroczył poziom 1,7 miliarda dolarów.

Tragedia, która przerodziła się w marketingowy sukces

W ciągu ostatnich miesięcy blockchain Solana stał się głównym miejscem do wybijania nowych memecoinów, które często bardzo szybko zyskiwały spory marketcap oraz wykręcały potężne liczby pod względem wolumenu obrotu. Chociażby w ciągu tego weekendu w tej sieci przeprowadzono wiele zbiórek środków na uruchomienie kilku projektów, których kursy mocno wystrzeliły na swoich wykresach.

Zebranie milionowego kapitału w bardzo krótkim czasie w ramach przedsprzedaży danego memecoina, to przy obecnej hossie naprawdę prosta sprawa, o czym pisaliśmy wczoraj w przypadku mało znanego artysty NFT, który zebrał ponad 10 mln USD w 24h.

Teraz jednak mamy dla Was historię, która tak naprawdę zaczyna się od tragedii. Projekt memecoina o nazwie SLERF również sprawnie poradził sobie z pozyskaniem środków w przedsprzedaży, jednakże jeden z jego twórców te środki przypadkiem… spalił.

Ludzie, spieprzyłem sprawę. Spaliłem przypadkiem całą płynność  i tokeny przeznaczone do zrzutu. Uprawnienia do mennicy zostały już cofnięte, więc nie mogę ich ponownie wybić. Nie mogę nic zrobić, aby to naprawić. Bardzo mi przykro

– przekazano dziś za pośrednictwem oficjalnego konta projektu na X.

Deweloper wyjaśnił, że chciał pozbyć się niechcianych tokenów, które były przesyłane przez niektórych użytkowników Solany na wskazany do przedsprzedaży adres. Jednakże w wyniku błędu poza zbędnymi shitcoinami wysłano do spalenia również tokeny do zrzutu na rynek.

Trzeba przyznać, że takiego błędu nie chciałby popełnić nikt w branży kryptowalut. Sam winowajca przyznał, że nie ma pojęcia co zrobić z tym fantem, bowiem nie posiada nawet środków na spłatę inwestorów, którzy przesłali środki w ramach presale’a.

Niektórzy użytkownicy na X pisali, że cała akcja jest zaplanowanym z góry rug pullem i na pewno ta płynność gdzieś krąży, a dostęp do niej mają inni członkowie projektu. Jednakże wiele osób ze społeczności memecoinów stwierdziło, że ta sytuacja okazała się genialnym posunięciem marketingowym.

Kurs SLERF wystrzelił

Mimo wszystko tokeny projektu bardzo szybko pojawiły się na zdecentralizowanych giełdach (DEX-ach) działających na blockchainie Solany, a ich wolumen obrotu przekroczył poziom 1,7 miliarda dolarów! Wielu użytkowników momentalnie wzbogaciło się o miliony dolarów dzięki rzuceniu się w wir tradingu.

SLERF spalono 10 mln USD
Wykres cenowy SLERF na różnych DEX-ach. Źródło: Birdaye.so
SLERF memecoin

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.