Koniec prywatności w przypadku znanego tokena. Jego kurs zareagował dość niespodziewanie | Wiadomości | CrypS.

Koniec prywatności w przypadku znanego tokena. Jego kurs zareagował dość niespodziewanie

Aby osiągnąć nowy poziom zgodności z przepisami, społeczność znanego kryptowalutowego projektu postanowiła pójść na ustępstwa, głosując za całkowitym usunięciem funkcji prywatności.


  • Horizen potwierdza swoje zaangażowanie w budowanie bezpiecznego i zgodnego z przepisami ekosystemu dla użytkowników z całego świata,
  • W obliczu wrogości ze strony regulatorów, wspomniany projekt zrezygnował ze swoich “chronionych transakcji”,
  • Najnowsze zmiany nie osłabiły kursu tokena ZEN – wręcz przeciwnie na jego wykresie pojawił się wzrost.

Horizen rezygnuje z prywatności transakcji

Według oficjalnego oświadczenia wydanego przez projekt, 11 stycznia br. zakończył się okres głosowania nad ZenIP 42207. Wynik był następujący: 99,97% głosów “za” i 0,03% głosów “przeciw”. Tym samym społeczność skupiona wokół Horizen zatwierdziła całkowite wyłączenie możliwości wysyłania pieniędzy w prywatnym łańcuchu głównym za pośrednictwem transakcji chronionych.

Zgodnie z najnowszymi postanowieniami wszystkie funkcje blockchain związane z “chronionymi transakcjami” zostaną całkowicie dezaktywowane. Co więcej, żadna transakcja do puli chronionej, nigdy już nie będzie dozwolona.

W związku z powyższymi zmianami społeczność projektu Horizen oraz posiadacze tokenów z nim związanych ZEN powinni być przygotowani na nadchodzący hard fork blockchaina. Instrukcja wraz ze ścieżką migracji z niezbędnymi narzędziami i przewodnikami zostanie udostępniona użytkownikom, aby ci mogli przenieść swoje zasoby z puli chronionej przed hard forkiem.

Co przyniesie wdrożenie ZEN 5.0.0

Współtwórcy Horizen zamierzają wydać zaktualizowanego klienta software w celu poprawy implementacji nowych funkcji. Wedle oczekiwań ZEN 5.0.0 może zostać wydany jeszcze w styczniu i pojawić się w sieci głównej w lutym br.

Co ciekawe społeczność Horizen pozostaje optymistycznie nastawiona w stosunku do nadchodzących wydarzeń. Cena ZEN wzrosła o blisko 20% w ciągu ostatniej doby. Obecnie znajduje się ona powyżej 10,11 dol. za monetę. Z kapitalizacją rynkową wynoszącą ponad 146 milionów dol. token ten zajmuje 285 pozycję w rankingu największych projektów kryptowalutowych.

ZEN
Wykres ZEN/USDT. Źródło: tradingview.com

Nie tylko Horizen poczynił kroki w kierunku zwiększenia zgodności z wymogami regulatorów. Pod koniec 2023 r. znana giełda wirtualnych walut OKX poinformowała o tym, że usunie ze swojej platformy czołowe tokeny, koncentrujące się na prywatności transakcji.

Również jej konkurent oraz jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek w branży Web3 – Binance postanowił ograniczyć dostęp do 10 kryptowalut, skupionych na anonimowości, uznając je za „bardziej ryzykowne”.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.