Haker Euler zwrócił 5.4 mln w ETH | Wiadomości | CrypS.

Haker Euler zwrócił 5.4 mln w ETH

Redaktor: Michał Misiura
etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrum

Haker Euler Finance zwrócił część skradzionych środków, a mianowicie 3000 ETH o łącznej wartości około 5,4 miliona dolarów. Przestępca mógł zawrzeć umowę z Euler Finance po kradzieży 197 mln na początku tygodnia.


We wtorek Credit Protocol zaoferował hakerowi nagrodę w wysokości 10% (19,7 mln USD) za odzyskanie całej kwoty. Firma ostrzegła, że jeśli nie zwróci aktywów w ciągu 24 godzin, prawdopodobnie zostanie aresztowany. W korespondencji onchain między Eulerem a hakerem napisano:

Jeśli 90% środków nie zostanie zwróconych w ciągu 24 godzin, jutro zaoferujemy nagrodę w wysokości 1 miliona dolarów za informacje, które pomogą cię aresztować i odzyskać wszystkie środki.

Sprawca oddał już część skradzionych środków. Poszkodowany klient napisał do niego z prośbą o przesłanie utraconych 78 ETH. Haker był niespodziewanie łaskawy i wysłał 100 ETH do portfela ofiary. Kwota przelewu była więc większa niż to, co stracił użytkownik 0x2a. Atakujący przekazał również 100 ETH do Lazarus Group.

Protokół pożyczkowy Euler Finance został zaatakowany na początku tego tygodnia, tracąc 197 milionów dolarów. Hakerowi udało się wycofać 136 milionów ETH, 34 miliony USDC, 19 milionów WBTC i 8,7 milionów DAI.

etyczny haker otrzymał 400 ETH za znalezienie luki w Arbitrum

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.