JPMorgan: ChatGPT spowolni wzrost indyjskich firm IT | Wiadomości | CrypS.

JPMorgan: ChatGPT spowolni wzrost indyjskich firm IT

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
chatgpt

Generatywne modele sztucznej inteligencji, takie jak ChatGPT, spowolnią wzrost udziału w rynku i obniżą ceny dla indyjskich firm konsultingowych IT w krótkim okresie. Taką prognozę przedstawili analitycy JPMorgan.


Zdaniem ekspertów, giganci konsultingowi tacy jak Accenture i Deloitte będą w stanie w najbliższym czasie wyprzeć indyjskich konkurentów, takich jak Infosys Ltd i Wipro Ltd.

Analitycy dodają, że generatywna AI stanie się “silnikiem deflacyjnym” dla usług legacy. W przeciwieństwie do algorytmów, ceny usług i konieczność przekwalifikowania się prowadzą do utraty konkurencyjności.

ChatGPT prawdopodobnie wpłynie na usługi legacy bardziej, a aplikacje usługowe mniej.

Eksperci zauważyli, że indyjskie firmy Infosys i Tata Consultancy Services mogą szybciej przekwalifikować pracowników niż mniejsi rywale. Jest to możliwe dzięki ich dobrze rozwiniętej infrastrukturze rekrutacji i szkolenia absolwentów.

ChatGPT vs Bard

Microsoft wcześniej zawarł “wielomiliardową, wieloletnią” umowę z OpenAI. Według doniesień medialnych, inwestycja może wynieść nawet 10 mld dolarów. Umowa pozwoliła gigantowi technologicznemu na zintegrowanie ChatGPT z Microsoft Bing.

Na fali rosnącej konkurencji w usługach wyszukiwania, Google odsłoniło swojego konwersacyjnego chatbota Bard. Na razie jednak usługa jest w zamkniętych beta testach. Wyścig chatbotów Microsoftu i Google’a wywołał wzrost tokenów AI.

chatgpt

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.