Październik był rekordowym miesiącem pod względem wolumenu kryptowalut skradzionych przez hakerów w 2022 roku. Według Chainalysis, straty związane z protokołami DeFi od 1 października wyniosły łącznie 718 mln USD.
Od początku roku suma przekroczyła 3 mld dolarów (125 ataków), zbliżając się do liczb z 2021 roku.
Analitycy zauważyli, że w 2019 roku zainteresowanie napastników koncentrowało się na scentralizowanych platformach. Od tego czasu hakerzy zaczęli atakować bardziej protokoły DeFi.
Znaczne straty poniosły mosty crosschain. W październiku zhakowano trzy takie projekty (600 mln dolarów). Było to 82% skumulowanej kwoty z października i 64% z całego roku.
Ostatnie hacki
Przypomnijmy, że 6 października nieznana osoba włamała się do BSC Token Hub i ukradła cyfrowe aktywa o wartości 544 milionów dolarów, ale zdołała wypłacić jedynie 100 milionów dolarów.
Eksperci z platformy bounty Immunefi szacują, że w trzecim kwartale 2022 roku ekosystem Web3 stracił 428,7 mln dolarów na skutek włamań i oszustw.
Ataki hakerskie stanowiły 399 milionów dolarów z całości, przy czym za większość strat odpowiadają dwa incydenty – hack protokołu crosschain Nomad (190 milionów dolarów) oraz animatora rynku Wintermute (160 milionów dolarów).
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
