Październik rekordowym miesiącem... pod względem hacków | Wiadomości | CrypS.

Październik rekordowym miesiącem… pod względem hacków

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Październik był rekordowym miesiącem pod względem wolumenu kryptowalut skradzionych przez hakerów w 2022 roku. Według Chainalysis, straty związane z protokołami DeFi od 1 października wyniosły łącznie 718 mln USD.


Od początku roku suma przekroczyła 3 mld dolarów (125 ataków), zbliżając się do liczb z 2021 roku.

Analitycy zauważyli, że w 2019 roku zainteresowanie napastników koncentrowało się na scentralizowanych platformach. Od tego czasu hakerzy zaczęli atakować bardziej protokoły DeFi.

Znaczne straty poniosły mosty crosschain. W październiku zhakowano trzy takie projekty (600 mln dolarów). Było to 82% skumulowanej kwoty z października i 64% z całego roku.

Ostatnie hacki

Przypomnijmy, że 6 października nieznana osoba włamała się do BSC Token Hub i ukradła cyfrowe aktywa o wartości 544 milionów dolarów, ale zdołała wypłacić jedynie 100 milionów dolarów.

Eksperci z platformy bounty Immunefi szacują, że w trzecim kwartale 2022 roku ekosystem Web3 stracił 428,7 mln dolarów na skutek włamań i oszustw.

Ataki hakerskie stanowiły 399 milionów dolarów z całości, przy czym za większość strat odpowiadają dwa incydenty – hack protokołu crosschain Nomad (190 milionów dolarów) oraz animatora rynku Wintermute (160 milionów dolarów).

Ponad 25 mln USD straty na rzecz grupy botów Ethereum MEV w ataku

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.