Rynek DeFi stracił 130 mld USD od początku roku | Wiadomości | CrypS.

Rynek DeFi stracił 130 mld USD od początku roku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Całkowita wartość zablokowana w aplikacjach DeFi spadła o 55% od początku roku. W dniu 1 stycznia TVL w tym segmencie przekroczał 236 mld USD. W chwili pisania tego tekstu wynosi zaledwie 106 mld USD.


Jeszcze 9 maja płynność zaangażowana w dAppy przekraczała 180 miliardów dolarów. W wyniku upadku ekosystemu Terra wartość ta gwałtownie spadła, co wyraźnie widać na powyższym wykresie.

tvl defi
źródło: DeFi Llama

Spadek TVL w dużej mierze wynika również z niedźwiedziej tendencji na rynku, którego kapitalizacja od początku roku zmniejszyła się o 45,4%.

kapitalizacja rynku

Niektóre tokeny DeFi spadły o 99% w stosunku do swoich szczytów. Na przykład, oparty na blockchainie Fantom token Geist Finance został praktycznie zdewaluowany. W październiku jego cena przekraczała 30 USD, ale obecnie wynosi około 0,01 USD.

Nawet wśród największych monet pod względem kapitalizacji, niektóre z nich spadły o ponad 70% od początku roku.

największe tokeny defi spadki

Na przykład wartość tokena wiodącej zdecentralizowanej giełdy Uniswap zmalała o 72%, podczas gdy natywne aktywo Curve straciło 80%.

Wcześniej analitycy JPMorgan stwierdzili, że wydarzenia związane z Terra były “znaczącym ciosem dla świata kryptowalut”, ale miały ograniczony wpływ na ekosystem DeFi. Ich zdaniem, kryptowalutowa zima będzie krótkotrwała dzięki napływowi do branży kapitału wysokiego ryzyka.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.