Rynek DeFi stracił 130 mld USD od początku roku | Wiadomości | CrypS.

Rynek DeFi stracił 130 mld USD od początku roku

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski

Całkowita wartość zablokowana w aplikacjach DeFi spadła o 55% od początku roku. W dniu 1 stycznia TVL w tym segmencie przekroczał 236 mld USD. W chwili pisania tego tekstu wynosi zaledwie 106 mld USD.


Jeszcze 9 maja płynność zaangażowana w dAppy przekraczała 180 miliardów dolarów. W wyniku upadku ekosystemu Terra wartość ta gwałtownie spadła, co wyraźnie widać na powyższym wykresie.

tvl defi
źródło: DeFi Llama

Spadek TVL w dużej mierze wynika również z niedźwiedziej tendencji na rynku, którego kapitalizacja od początku roku zmniejszyła się o 45,4%.

kapitalizacja rynku

Niektóre tokeny DeFi spadły o 99% w stosunku do swoich szczytów. Na przykład, oparty na blockchainie Fantom token Geist Finance został praktycznie zdewaluowany. W październiku jego cena przekraczała 30 USD, ale obecnie wynosi około 0,01 USD.

Nawet wśród największych monet pod względem kapitalizacji, niektóre z nich spadły o ponad 70% od początku roku.

największe tokeny defi spadki

Na przykład wartość tokena wiodącej zdecentralizowanej giełdy Uniswap zmalała o 72%, podczas gdy natywne aktywo Curve straciło 80%.

Wcześniej analitycy JPMorgan stwierdzili, że wydarzenia związane z Terra były “znaczącym ciosem dla świata kryptowalut”, ale miały ograniczony wpływ na ekosystem DeFi. Ich zdaniem, kryptowalutowa zima będzie krótkotrwała dzięki napływowi do branży kapitału wysokiego ryzyka.




reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.