Botnet z twarzą Taylor Swift | Ostrzeżenie | CrypS.

Botnet z twarzą Taylor Swift

Redaktor: Albert Czajkowski

ostrzeżenie kryptowaluty scam Zagrożenia

Badacze bezpieczeństwa z firmy SophosLabs donieśli, że w jednym ze zdjęć znanej piosenkarki, ukrywa się szkodliwe oprogramowanie. Jest to botnet prowadzący cryptojacking na zainfekowanych komputerach. 

Cyberprzestępcy wykorzystali steganografię czyli praktykę ukrywania jednego pliku w innym. Używając tej metody można zainfekować nie tylko zdjęcia, ale również formaty audio, wideo czy też pliki tekstowe. Botnet MyKingz wykorzystuje zdjęcie piosenkarki Tailor Swift. W obrazie JPEG ukrywa się złośliwy plik EXE, który przyłącza komputer do botneta wydobywającego kryptowalutę Monero. To nie pierwszy taki przypadek, w 2018 roku dokładnie do tych samych celi wykorzystywano zdjęcie aktorki Scarlett Johansson.

zainfekowane zdjęcie taylor swift ukrywające botnet

źródło: SophosLabs

MyKingz jest jednym z największych botnetów Monero. Mówi się o tym, że tworzy go blisko pół miliona zainfekowanych systemów Windows. Sieć komputerów potajemnie wydobywa kryptowalutę Monero, która trafia do portfeli hakerów. Szacowana wartość coinów wykopanych przez MyKingz to 3 mln USD. Właściciele zarażonego sprzętu zazwyczaj nie wiedzą o tym, że nie są jedynymi osobami, które korzystają z własnego procesora. Aby dowiedzieć się więcej na temat cryptojackingu, polecamy zapoznać się z artykułem: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut.

ostrzeżenie kryptowaluty scam

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.