Botnet z twarzą Taylor Swift | Ostrzeżenie | CrypS.

Botnet z twarzą Taylor Swift

Michał Misiura

ostrzeżenie kryptowaluty scam Aplikacje / Programy

Badacze bezpieczeństwa z firmy SophosLabs donieśli, że w jednym ze zdjęć znanej piosenkarki, ukrywa się szkodliwe oprogramowanie. Jest to botnet prowadzący cryptojacking na zainfekowanych komputerach. 

Cyberprzestępcy wykorzystali steganografię czyli praktykę ukrywania jednego pliku w innym. Używając tej metody można zainfekować nie tylko zdjęcia, ale również formaty audio, wideo czy też pliki tekstowe. Botnet MyKingz wykorzystuje zdjęcie piosenkarki Tailor Swift. W obrazie JPEG ukrywa się złośliwy plik EXE, który przyłącza komputer do botneta wydobywającego kryptowalutę Monero. To nie pierwszy taki przypadek, w 2018 roku dokładnie do tych samych celi wykorzystywano zdjęcie aktorki Scarlett Johansson.

zainfekowane zdjęcie taylor swift ukrywające botnet

źródło: SophosLabs

MyKingz jest jednym z największych botnetów Monero. Mówi się o tym, że tworzy go blisko pół miliona zainfekowanych systemów Windows. Sieć komputerów potajemnie wydobywa kryptowalutę Monero, która trafia do portfeli hakerów. Szacowana wartość coinów wykopanych przez MyKingz to 3 mln USD. Właściciele zarażonego sprzętu zazwyczaj nie wiedzą o tym, że nie są jedynymi osobami, które korzystają z własnego procesora. Aby dowiedzieć się więcej na temat cryptojackingu, polecamy zapoznać się z artykułem: Cryptojacking – sekretne kopanie kryptowalut.

ostrzeżenie kryptowaluty scam
reklama
reklama

Dodaj komentarz