Kraniki Kryptowalut - Czy To Działa? ?

Czym są i jak działają kraniki kryptowalut?

6 min
Redaktor: Albert Czajkowski
Czym są i jak działają kraniki kryptowalut? Kryptowaluty

Popularność największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, jaką jest Bitcoin w ostatnich latach drastycznie wzrosła w świecie finansowym i cyfrowym. Taki obrót zdarzeń sprawił, że BTC stał się siłą napędową różnych innowacji jak np. kraniki bitcoin, które wynagradzają użytkowników za wykonywanie zadań. Jednak niewielka ilość z tych platform może pochwalić się dobrymi wynikami, legalnymi platformami czy dotrzymywaniem obietnic, dlatego przeanalizujemy najpopularniejsze z nich.

Czym jest ten kranik kryptowalut?

Żeby zrozumieć dokładniej platformy, na których można zarabiać kryptowaluty, warto wiedzieć, czym są tak w ogóle kraniki (z ang. crypto faucets). Jak wiadomo, istnieje kilka różnych sposobów zwiększenia swoich udziałów kryptograficznych. Można je kupić, handlować nimi, czy nawet ukraść poprzez hacki i oszustwa. Warto jednak wiedzieć, że istnieją bezpieczniejsze i całkowicie legalne sposoby, jeśli nie masz funduszy i pomysłów na zwiększenie swojej ekspozycji kryptowalutowej jak właśnie krypto-krany.

jak działa kran kryptowalut

Mówiąc najprościej, kran kryptograficzny to aplikacja lub strona internetowa, która rozdaje niewielkie ilości kryptowalut jako nagrodę za wykonanie prostych zadań. Nazywa się je kranami, ponieważ nagrody te są dosyć małe, podobnie jak kapanie wody z kranu, jednak w tym przypadku to kryptowaluty powoli spływają do twojego portfela. Pierwotną ideą kranów kryptowalut było udostępnienie ludziom możliwości na zdobycie darmowych kryptowalut, aby poświęcili oni czas na poznanie zasobów cyfrowych, trochę zarobili i z czasem w nie zainwestowali. Niestety duża część kranów stała się biznesem i wiele z nich to wyraźne oszustwa.

Początkowo, krany Bitcoin miały stanowić formę promowania walut wirtualnych. Obecnie, najsilniejsze tokeny mocno zakorzeniły się w społecznej świadomości i nie wymagają już reklam. Pierwszym kranikiem bitcoinów był wprowadzony przez starszego programistę Bitcoin i założyciela Bitcoin Foundation, Gavina Andresena w 2010 roku kran „The Bitcoin Faucet”, który rozdawał nagrodę w wysokości 5 BTC za wykonanie prostych zadań. Celem było szerzenie wiedzy na temat Bitcoina, ponieważ koncepcja kryptowaluty była bardzo świeża. Teraz faucety bitcoina oferują zaledwie jego niewielką część, jednak dla tych, którzy wierzą w ogromne wzrosty tej kryptowaluty nawet trochę satoshi będzie zadowalające.

The Bitcoin Faucet
Tak wyglądał “The Bitcoin Faucet” w 2010 roku

Jak dokładnie działają krany?

Działanie kranu kryptograficznego opiera się głównie na wykonywaniu prostych zadań, a także uczestniczeniu w ustalonych czynnościach. Witryna z kranem może ustalać nagrody, zadania oraz czas, po którym użytkownicy mogą je odebrać. Przeważnie użytkownicy muszą zarejestrować się na danej platformie, wprowadzając swoje dane razem z adresem portfela. Następnie dana witryna oferuja zadania, za których wykonanie można otrzymać nagrodę. Środki trafiają kolejno do mikro portfela wbudowanego w platformę, a po przekroczeniu często ustalanego limitu, środki mogą trafić finalnie do naszej kieszeni.

Wady kranu kryptowalut

Aby zobaczyć realne wyniki na platformach do zdobywania kryptowalut, musisz mieć dużo czasu i cierpliwości. Nie jest to opłacalna działalność, której możesz się poświęcić. Dodatkowo musimy pamiętać, że korzystanie z tego typu witryn internetowych może wiązać się z innymi zagrożeniami. Na przykład złośliwe oprogramowanie lub wirus, który zostanie wgrany wraz z plikiem lub dokumentem koniecznym do pobrania w celu uzyskania oferowanych nagród na niektórych z platform.

Wady krypto kraników

Jeśli chcesz użyć kranu bitcoin, jest bardzo prawdopodobne, że masz portfel bitcoin, prawda? Cóż, przestępca może promować niesamowity kran, który wymaga zainstalowania specjalnego oprogramowania. Ten software będzie niczym innym, jak zainfekowanym programem, który ukradnie portfel z twojego urządzenia, a wraz z nim wszystkie twoje kryptowaluty. Podobnie jak te pliki, reklamy na platformach również mogą zawierać złośliwe oprogramowanie. Na sam koniec nie można zapomnieć o atakach phishingowych, na które jesteśmy narażeni tuż po dostarczeniu naszego adresu e-mail przy rejestracji do podejrzanych platform.

Na co zwracać uwagę podczas wyboru kryptowalutowego kraniku?

W świecie kranów kryptowalutowych ciężko wyłonić najlepsze platformy ze względu na relatywnie częste zmiany w zasadach. Z tego względu warto wiedzieć, na czym skupić swoją uwagę i na bieżąco korzystać z tych najbardziej efektywnych. Chociaż wybór kranu wydaje się być prosty, pamiętaj, że inwestujesz swój czas w te działania, dlatego najpierw należy przeanalizować warunki oferowane przez każdą witrynę internetową, aby ocenić, czy będzie to tego warte, czy nie. Oto najważniejsze czynniki, na które powinieneś zwrócić uwagę:

  • Kwota – Ile kryptowalut otrzymujesz za wykonanie jednego polecenia?
  • Czas – Jak długo trzeba czekać pomiędzy wykonanymi zadaniami?
  • Wypłata – Jaka jest minimalna kwota, którą musisz osiągnąć, aby wypłacić środki?
  • Metoda – Czy płatności są wykonywane bezpośrednio na portfel prywatny, czy transfer idzie przez portfel mikropłatności jak FaucetHub?
  • Afiliacja – Czy jest możliwość zaproszenia osób i otrzymywania za to dodatkowych środków?

Najpopularniejsze kraniki krypotwalut w 2021 roku

Nie musisz wybierać jednego kranu, wręcz korzystanie z wielu może być lepszym rozwiązaniem, ponieważ masz możliwość przełączania między różnymi stronami w czasie resetowania czasu potrzebnego do wykonania kolejnych zadań. W poniższym zestawieniu wykażemy najpopularniejsze krany kryptowalut i wymienimy ich cechy. Warto wziąć pod uwagę, że kryptowalutowe krany są otwierane i zamykane każdego dnia, dlatego nasze zestawienie może być po pewnym czasie nieaktualne. Złota zasada na każdym polu i w każdej branży brzmi DYOR – Do Your Own Research.

FreeBitcoin

Ten kranik BTC jest prawdopodobnie najpopularniejszą platformą tego typu obecnie dostępną na rynku. Strona przypomina ruletkę i umożliwia co 60 minut wylosowanie liczby, a następnie w zależności od szczęścia odebranie nagrody w przedziale kilku centów do wartości maksymalnej, czyli 200 dolarów. Wypłacać środki możemy po osiągnięciu równowartości 1 dolara. Ponoć strona wypłaciła już ponad 228 BTC użytkownikom, których zarejestrowało się wedle informacji na stronie 41 milionów. FreeBitcoin jest jedną z najlepiej ocenianych platform i działa od wielu lat, a sama witryna posiada wiele dodatkowych opcji zarabiania aktywów (mnożnik poprzez obstawianie, portfel oszczędnościowy, złoty strzał pozwalający wygrać 200,000 USD w BTC czy różne loterie), jak i system afiliacyjny, dzięki któremu możemy “pasywnie” zarabiać procent zarobków zarejestrowanych z naszego linku osób.

Cointiply

Platforma Cointiply została założona na początku 2018 roku i od tego czasu nie przestaje się rozwijać. Witryna ta nagradza użytkowników za oglądanie filmów, reklam typu pay-per-click lub po prostu udział w grach przeglądarkowych. To, co wyróżnia ją na tle innych, jest możliwość inwestowania zarobków w kopalnie, które z czasem będą pomnażać nasze środki. Im większa aktywność na stronie, tym większy mnożnik środków, a z każdym aktywnym dniem nasz bonus lojalnościowy zwiększa się o 1% (czyli po 100 aktywnych dniach mamy bonus 100%). Strona umożliwia odbieranie 200 satoshi średnio co 60 minut. Zarobione tokeny można wypłacać do portfela FaucetHub, gdy osiągniesz 35,000 satoshi. Jednak jeżeli masz ponad 100,000 satoshi możesz dokonać wypłaty bezpośrednio na swój portfel sprzętowy. Firma ponoć zapłaciła członkom już ponad 700,000 dolarów. Warto dodać, że opinie na TrustPilot są bardzo pozytywne.

Moon Bitcoin

Moon Bitcoin miał na celu przyciągnięcie nowych użytkowników, oferując im szereg różnych kryptowalut do zdobycia, jednocześnie zapewniając nagrody za codzienne logowanie. Platforma słynęła z ciągłej obecności na szczytach kraników i była znana z wysokich i stabilnych płatności. W lutym 2021 roku niestety platforma została zamknięta uniemożliwiając dalsze działania. Witryna nagradzała użytkowników za oglądanie filmów, wypełnianie ankiet, czy inne zadania, za które mogli oni otrzymywać średnio 10 satoshi co 5 minut. Witryna oferowała również nagrody za konsekwencję, ponieważ po regularnym zdobywaniu satoshi użytkownicy zaczęli uzyskiwać coraz większy zysk. Zarobki można było wypłacić dopiero po osiągnięciu limitu 10,000 satoshi i zapłacić prowizję. Nasze środki rosły o pewien procent bez wycofywania monet przez co najmniej 24 godziny.

Bonus Bitcoin

Bonus Bitcoin był kranem umożliwiającym odbieranie satoshi co 15 minut, niestety również zakończył działalność pod koniec stycznia 2021 roku. Na stronie znajdował się mnożnik aktywów i sekcja dodatkowych zadań, dla tych, którzy chcieli zwiększyć swoje zarobki. Platforma oferowała również program afiliacyjny, który umożliwiał nam zarabianie 50% prowizji od każdego roszczenia wykonanego przez osobę zaproszoną przez nas. W odbieraniu środków nie było większej filozofii, ponieważ wystarczyło kliknąć przycisk i potwierdzić, że nie jesteśmy robotem. Środki wypłacało się na portfel CoinPot z minimalnym progiem wypłaty 10,000 satoshi z opłatą i 50,000 satoshi bez niej.

Pozostałe krany

Ze względu na ciągłe zmiany w platformach do zarabiania kryptowalut za darmo, dobrą praktyką będzie monitorowanie tych platform na bieżąco za pomocą specjalnych stron. Dobrym przykładem jest strona BestFaucetSites, która nie tylko sprawdza, czy platformy nadal działają, ale również przypisuje odpowiednie strony do kryptowalut, którymi jesteście zainteresowani, dając podstawowe informacje jak czas oczekiwania na środki, zarobki, czy limit wypłat.

Lista stron oferujących kryptowalutowe kraniki
Lista kraników bitcoina. Źródło: https://bestfaucetsites.com/direct-list/bitcoin-faucets

Wniosek

Jeśli ktoś chce po prostu zapoznać się działaniem walut cyfrowych i samych kranów, to jesteśmy za tym, aby zdobywać nową wiedzę i dać szansę takim platformom. Jednak jeśli poszukujemy metody na zarabianie na kryptowalutach, krany nie są najlepszym miejscem. O wiele lepszym rozwiązaniem będą inwestycje w kryptowaluty oraz poświęcenie czasu, który byśmy przeznaczali na wykonywanie zadań do nauki rynku i metod inwestycyjnych. Oczywiście jest to bardziej ryzykowne, ale zyski z takich działań będą o wiele większe. Krany dają ci zaledwie tylko ułamek kryptowalut i płacisz za nie swoim czasem.

Opinia na temat kraników kryptowalut

Jak widać nawet Ci, którzy chcą wybrać wymianę swojego czasu na niewielką ilość kryptowalut mogą na tym zarobić, jak szczęśliwcy, którzy HODL’owali BTC w 2010 roku po korzystaniu z faucetów bitcoina. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z kryptowalutą, te bezpłatne narzędzia do zarabiania walut cyfrowych są fantastycznym zasobem. Ucz się, zarabiaj i HODL’uj. A z czasem polecamy wejście w świat inwestycji.


Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.