Współzałożyciel upadłej giełdy QuadrigaCX uruchamia protokół DeFi | Wiadomości | CrypS.

Współzałożyciel upadłej giełdy QuadrigaCX uruchamia protokół DeFi

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
quadrigacx

Współzałożyciel upadłej kanadyjskiej giełdy kryptowalut QuadrigaCX, Michael Patrin, uruchomił protokół DeFi o nazwie UwU Lend. Tak wynika z najnowszego artykułu portalu Coindesk.


Za pomocą protokołu użytkownicy mogą zaciągać pożyczki pod zastaw tokena UWU oraz algorytmicznego stablecoina Magic Internet Money (MIM). Według DefiLlama, w momencie pisania tego tekstu w UwU Lend zablokowano już ponad 58,6 mln USD.

uwu land

QuadrigaCX – krótka historia

W lutym 2019 roku giełda kryptowalut QuadrigaCX straciła dostęp do 190 milionów dolarów w funduszach użytkowników. Przypuszczalnie po śmierci CEO Geralda Cottena. W efekcie firma zbankrutowała i została zamknięta.

W czerwcu 2020 roku Ontario Securities Commission stwierdziła, że przyczyną bankructwa były oszustwa dokonane przez założyciela firmy.

Kanadyjska firma prawnicza Miller Thomson zaangażowała później Kroll do zbadania sprawy brakujących aktywów QuadrigaCX.

W 2021 roku serwis streamingowy Netflix ogłosił plany wydania dokumentu o podejrzanej śmierci Cottena, a wyemitował go w marcu 2022.

Przypomnijmy, że w styczniu 2022 roku wyszło na jaw, że współzałożyciel giełdy Michael Patrin jest współtwórcą i menedżerem skarbca protokołu DeFi Wonderland pod pseudonimem 0xSifu. W tym samym czasie jego partner Daniele Sestagalli powiedział, że jest gotowy zamknąć projekt ze względu na duży rozłam w społeczności.

quadrigacx

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.