Brytyjski regulator ds. reklam wysyła pisma do 50 firm z branży kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Brytyjski regulator ds. reklam wysyła pisma do 50 firm z branży kryptowalut

Mariusz Przepiórka
wielka brytania wytyczne 1

Brytyjski urząd ds. standardów reklamy (ASA) poinformował o przesłaniu oficjalnych pism do ponad 50 firm w kraju, które promują kryptowaluty. Głównym celem powiadomień jest polecenie firmom, aby dokonały przeglądu swoich reklam i zapewniły ich zgodność z obowiązującymi przepisami.

W ostatnich latach kryptowaluty zyskały ogromną popularność – powiedział dyrektor generalny ASA, Guy Parker. – Obawiamy się, że ludzie mogą zostać skuszeni przez reklamy i nakłonieni do inwestowania pieniędzy, na których utratę nie mogą sobie pozwolić.

Dodatkowe wytyczne wymagają, aby reklamodawcy wyraźnie informowali, że kryptowaluty nie są regulowane w Wielkiej Brytanii i że wiąże się z nimi ryzyko wysokiej zmienności. Ponadto nie mogą oni twierdzić, że decyzje inwestycyjne są „proste, łatwe lub odpowiednie dla każdego” i nie można sugerować pilnej potrzeby inwestowania w kryptowaluty.

Regulator rynku reklamowego ostrzegł, że agencja będzie aktywnie monitorować zgodność z przepisami i wprowadzać sankcje w przypadku naruszeń. – Współpracując z FCA, podejmiemy zdecydowane działania przeciwko każdemu reklamodawcy, który nie dopilnuje, aby jego reklamy były odpowiedzialne – powiedział Parker.

Agencja bierze kryptowaluty na cel

ASA nadzoruje cyfrowe i fizyczne kampanie promocyjne w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku agencja ogłosiła „czerwony alarm” dla reklam kryptowalutowych, czyniąc z nich priorytet. Co więcej, agencja aktywnie rozprawia się z niezgodnymi z przepisami reklamami kryptowalut i wycofała kampanie takich firm jak eToro, Coinfloor, Ziglu, Coinbase, a nawet londyńskiego klubu piłkarskiego Arsenal.

– Będziemy nadal ściśle współpracować z ASA, aby przeciwdziałać niejasnym lub wprowadzającym w błąd reklamom kryptowalut – powiedziała Sarah Pritchard, dyrektor wykonawczy ds. rynków w FCA. – Ludzie powinni być ostrożni w stosunku do wszelkich promocji obiecujących wysokie zyski inwestycyjne i przeprowadzać dalsze badania przed inwestowaniem, w tym za pośrednictwem strony internetowej InvestSmart prowadzonej przez FCA. Aktywa kryptowalutowe pozostają nieuregulowane, a ci, którzy w nie inwestują, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

wielka brytania wytyczne 1reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.