W internecie znów mówi się o śmierci bitcoina | Wiadomości | CrypS.

W internecie znów mówi się o śmierci bitcoina

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
śmierć bitcoina

Wraz z ostatnim spadkiem kursu bitcoina, liczba wyszukiwań w Google dotyczących śmierci pierwotnej kryptowaluty wzrosła do rekordowych poziomów.


bitcoin śmierć google

W tygodniu zakończonym 18 czerwca zapytanie “bitcoin dead” uzyskało 93 punkty w Google Trends. Jest to zaledwie o jeden punkt procentowy mniej niż maksimum zarejestrowane w grudniu 2017 r.

W czołówce krajów mówiących i śmierci BTC znajdują się Kanada, Singapur i Australia. W dalszej kolejności znalazły się znacznie bardziej zaludnione USA i Nigeria.

W rosyjskojęzycznym segmencie Internetu wzrost popularności odnotowało również zapytanie “krach bitcoina”. Jednak wynik za ten tydzień był prawie dwukrotnie wyższy niż za okres od 28 stycznia do 3 lutego 2018 r. – 53 punkty przy maksymalnej liczbie 100.

btc

W dniu 13 czerwca cena pierwotnej kryptowaluty spadła poniżej 23 000 USD. W tym samym czasie Celsius Network, główna platforma pożyczek kryptowalutowych, zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między kontami “ze względu na ekstremalne warunki rynkowe”.

Następnie pojawiły się doniesienia o możliwej niewypłacalności funduszu hedgingowego Three Arrows Capital. Współzałożyciel firmy, Su Zhu, nie potwierdził bezpośrednio tych pogłosek, ale powiedział, że “rozwiązują problemy”.

Babel Finance, jeden z największych kredytodawców kryptowalutowych w Azji, również ogłosił wstrzymanie płatności i wypłat.

Pomimo wzrostu popularności pesymistycznych zapytań dotyczących kryptowaluty, są one o rząd wielkości mniejsze niż zainteresowanie użytkowników tym aktywem.

śmierć bitcoina



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.