W internecie znów mówi się o śmierci bitcoina | Wiadomości | CrypS.

W internecie znów mówi się o śmierci bitcoina

Zerelik Maciej
śmierć bitcoina

Wraz z ostatnim spadkiem kursu bitcoina, liczba wyszukiwań w Google dotyczących śmierci pierwotnej kryptowaluty wzrosła do rekordowych poziomów.


bitcoin śmierć google

W tygodniu zakończonym 18 czerwca zapytanie „bitcoin dead” uzyskało 93 punkty w Google Trends. Jest to zaledwie o jeden punkt procentowy mniej niż maksimum zarejestrowane w grudniu 2017 r.

W czołówce krajów mówiących i śmierci BTC znajdują się Kanada, Singapur i Australia. W dalszej kolejności znalazły się znacznie bardziej zaludnione USA i Nigeria.

W rosyjskojęzycznym segmencie Internetu wzrost popularności odnotowało również zapytanie „krach bitcoina”. Jednak wynik za ten tydzień był prawie dwukrotnie wyższy niż za okres od 28 stycznia do 3 lutego 2018 r. – 53 punkty przy maksymalnej liczbie 100.

btc

W dniu 13 czerwca cena pierwotnej kryptowaluty spadła poniżej 23 000 USD. W tym samym czasie Celsius Network, główna platforma pożyczek kryptowalutowych, zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między kontami „ze względu na ekstremalne warunki rynkowe”.

Następnie pojawiły się doniesienia o możliwej niewypłacalności funduszu hedgingowego Three Arrows Capital. Współzałożyciel firmy, Su Zhu, nie potwierdził bezpośrednio tych pogłosek, ale powiedział, że „rozwiązują problemy”.

Babel Finance, jeden z największych kredytodawców kryptowalutowych w Azji, również ogłosił wstrzymanie płatności i wypłat.

Pomimo wzrostu popularności pesymistycznych zapytań dotyczących kryptowaluty, są one o rząd wielkości mniejsze niż zainteresowanie użytkowników tym aktywem.

śmierć bitcoina
reklama
reklama