Celsius wstrzymał wypłaty, a Nexo chce przejąć jego aktywa | Wiadomości | CrypS.

Celsius wstrzymał wypłaty, a Nexo chce przejąć jego aktywa

Zerelik Maciej
celsius wyciek danych

Platforma kryptowalutowa Celsius zawiesiła wypłaty, wymianę i przelewy między kontami „z powodu ekstremalnych warunków rynkowych”. Token projektu zareagował ogromnym spadkiem.


Rozumiemy, że to niefortunna wiadomość, ale wierzymy, że nasza decyzja o zawieszeniu wypłat, wymiany i przelewów między kontami jest najbardziej odpowiedzialnym działaniem, jakie możemy podjąć, aby chronić naszą społeczność.

Sytuacja ta miała miejsce w obliczu spadku ceny bitcoina do poziomu bliskiego 25 000 USD. Kurs Ethereum spadł z kolei poniżej 1200 USD.

Według dziennikarza Colina Wu, w ciągu ostatnich trzech dni Celsius przelał na giełdę FTX około 104 000 ETH oraz 9 500 WBTC.

W związku z tymi wydarzeniami kurs tokena CEL spadł z poziomu około 0,475 USD do 0,09 USD. Po odreagowaniu aktywo jest notowane w pobliżu 0,23 USD.

Nexo chce przejąć aktywa konkurenta

Konkurent firmy Celsius, platforma Nexo, oświadczyła, że jest gotowa przejąć wszystkie jej aktywa kredytowe.

W kwietniu firma Celsius zawiesiła wypłatę odsetek od swojego produktu Earn dla nowych użytkowników z USA. Z kolei maju założyciel i dyrektor generalny firmy Celsius, Alex Mashinsky, obwinił „rekiny z Wall Street” za krach na rynku kryptowalut.

celsius wyciek danych
reklama
reklama