Twitter wprowadził opcję napiwków w Bitcoinie dla wszystkich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Twitter wprowadził opcję napiwków w Bitcoinie dla wszystkich użytkowników

Zerelik Maciej
Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?

Twitter ogłosił we wczorajszym wpisie na blogu, że jego użytkownicy mogą od teraz wysyłać napiwki za pośrednictwem blockchaina Bitcoina. Transakcje są realizowane na warstwie 2 sieci – Lighting Network.

Twitter wprowadza krypto napiwki

Usługa krypto napiwków Twittera pozwala użytkownikom na przesyłanie kryptowalut bezpośrednio na natywne adresy BTC. W ogłoszeniu możemy przeczytać:

Możesz teraz … dodać swój adres Bitcoin. Ludzie mogą skopiować Twój adres i wkleić go do wybranego przez siebie portfela Bitcoin, aby wysłać Ci bezpośrednią płatność.

Mogą oni również dawać krypto napiwki za pośrednictwem Strike, aplikacji płatniczej zbudowanej na Lightning Network. W przeciwieństwie do natywnych bitcoinowych napiwków, usługa ta jest dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Salwadorze.

Nowo wprowadzona funkcja była oczekiwana już od początku września. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, to właśnie wtedy Twitter udostępnił ją ograniczonej liczbie beta testerów.

Napiwki są już dostępne od maja

Już od maja, Twitter umożliwia użytkownikom wysyłanie napiwków za pośrednictwem innych zintegrowanych usług. Wśród nich znajdują się platformy takie jak: Bandcamp, Chipper, Patreon, Razorpay, WealthSimple Cash, czy Venmo. Dodatkową metodą jest aplikacja Cash App od Square – firmy na czele której stoi założyciel i prezes Twittera Jack Dorsey.

Wczoraj, platforma społecznościowa wprowadziła również dwie nowe, nie-kryptowalutowe metody – GoFundMe i PicPay.

Inne doniesienia sugerują również, że Twitter w przyszłości planuje wspierać również niewymienne tokeny (NFT). Mają one pomóc użytkownikom uwierzytelniać, monitorować i prezentować swoje kryptowalutowe dzieła sztuki lub przedmioty kolekcjonerskie.

Czy Twitter będzie zintegrowany z Lightning Network?
reklama
reklama