Twitter wprowadził opcję napiwków w Bitcoinie dla wszystkich użytkowników | Wiadomości | CrypS.

Twitter wprowadził opcję napiwków w Bitcoinie dla wszystkich użytkowników

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Twitter

Twitter ogłosił we wczorajszym wpisie na blogu, że jego użytkownicy mogą od teraz wysyłać napiwki za pośrednictwem blockchaina Bitcoina. Transakcje są realizowane na warstwie 2 sieci – Lighting Network.

Twitter wprowadza krypto napiwki

Usługa krypto napiwków Twittera pozwala użytkownikom na przesyłanie kryptowalut bezpośrednio na natywne adresy BTC. W ogłoszeniu możemy przeczytać:

Możesz teraz … dodać swój adres Bitcoin. Ludzie mogą skopiować Twój adres i wkleić go do wybranego przez siebie portfela Bitcoin, aby wysłać Ci bezpośrednią płatność.

Mogą oni również dawać krypto napiwki za pośrednictwem Strike, aplikacji płatniczej zbudowanej na Lightning Network. W przeciwieństwie do natywnych bitcoinowych napiwków, usługa ta jest dostępna tylko dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych i Salwadorze.

Nowo wprowadzona funkcja była oczekiwana już od początku września. Jak informowaliśmy na łamach naszego portalu, to właśnie wtedy Twitter udostępnił ją ograniczonej liczbie beta testerów.

Napiwki są już dostępne od maja

Już od maja, Twitter umożliwia użytkownikom wysyłanie napiwków za pośrednictwem innych zintegrowanych usług. Wśród nich znajdują się platformy takie jak: Bandcamp, Chipper, Patreon, Razorpay, WealthSimple Cash, czy Venmo. Dodatkową metodą jest aplikacja Cash App od Square – firmy na czele której stoi założyciel i prezes Twittera Jack Dorsey.

Wczoraj, platforma społecznościowa wprowadziła również dwie nowe, nie-kryptowalutowe metody – GoFundMe i PicPay.

Inne doniesienia sugerują również, że Twitter w przyszłości planuje wspierać również niewymienne tokeny (NFT). Mają one pomóc użytkownikom uwierzytelniać, monitorować i prezentować swoje kryptowalutowe dzieła sztuki lub przedmioty kolekcjonerskie.

Twitterreklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.