Tesla kupiła bitcoiny za 1,5 mld dolarów w styczniu | Wiadomości | CrypS.

Tesla kupiła bitcoiny za 1,5 mld dolarów w styczniu

Redaktor: Albert Czajkowski
Tesla kupiła bitcoiny za 1,5 mld usd w styczniu

Firma Elona Muska kupiła bitcoiny w styczniu tego roku – wynika ze sprawozdania rocznego Tesli, złożonego w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Tesla, która 31 grudnia 2020 roku posiadała 19,4 mld dolarów, kupiła bitcoiny za 1,5 mld USD w styczniu tego roku. Przyjmując, że spółka Elona Muska pozyskała BTC po średnim kursie 32,000 USD za sztukę, można założyć, że kupiła ich około 47,000.

W sprawozdaniu do SEC czytamy, że Tesla zaktualizowała politykę inwestycyjną, aby polepszyć dywersyfikację portfela i zmaksymalizować zwroty ze środków pieniężnych, które nie są potrzebne do utrzymania płynności operacyjnej.

W ramach tej polityki (…) możemy zainwestować część takiej gotówki w określone alternatywne aktywa rezerwowe, w tym aktywa cyfrowe, złoto kruszcowe, złote fundusze notowane na giełdzie i inne aktywa określone w przyszłości. Następnie zainwestowaliśmy łącznie 1,50 miliarda dolarów w bitcoiny (…) – napisano w sprawozdaniu złożonym do SEC.

Tesla nie sprecyzowała czy jest to inwestycja długo, czy krótkoterminowa, zaznaczając że możliwe są obie opcje. W zgłoszeniu do SEC napisano też, że spółka spodziewa się, że w najbliższej przyszłości zacznie akceptować bitcoiny jako formę płatności.

Kurs bitcoina wystrzelił po informacji o wejściu Tesli

Doniesienia o tym, że Tesla posiada bitcoiny, wpłynęły na kurs kryptowaluty, który wzrósł o ponad 14% i osiągnął nowe ATH, na poziomie powyżej 44,800 dolarów.

Kurs bitcoina 8 lutego 2021
Kurs bitcoina 8 lutego 2021

Instytucjonalna adopcja bitcoina (i informacje o tym) mają istotny wpływ na trwającą hossę na rynku kryptowalut. Szczególnie dużą rolę na tym polu odegrały fundusze inwestycyjne z Grayscale na czele.

Tym co w istotnym stopniu przyciągnęło do bitcoina wielu nowych inwestorów indywidualnych, były jednak głosy sławnych osób. Jak zazwyczaj przy hossie, liczba orędowników BTC rośnie wraz z jego kursem. Wymieniając osoby, które wspierają hajp wokół bitcoina, nie sposób pominąć Elona Muska, któremu zdarzało się już podwyższać jego kurs o 20% dzięki wpisowi na Twitterze. Najbogatszy człowiek świata chętnie wspiera twittami także, opartą na memach, kryptowalutę dogecoin.

Tesla: jesteśmy narażeni na wahania kursów walut

W sprawozdaniu Tesli nie zabrakło refleksji na temat ryzyka związanego z inwestowaniem w bitcoiny. Firma napisała w dokumencie dla SEC, że rozpowszechnienie cyfrowych aktywów jest stosunkowo nowym trendem i ich długoterminowe przyjęcie jest nieprzewidywalne. Wśród zagrożeń wymieniono wysoką zmienność kursu, na którą mogą wpływać różne ryzyka i niepewności. Zaliczono do nich niejasność regulacyjną oraz zagrożenie złośliwymi atakami i technologiczną przestarzałością.

Tesla kupiła bitcoiny za 1,5 mld usd w styczniureklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.