Użytkownicy DeFi stracili 12 mld USD w 2021 r. | Wiadomości | CrypS.

Użytkownicy DeFi stracili 12 mld USD w 2021 r.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Popularność cryptojackingu spadła po raz pierwszy od 2018 roku

Według danych udostępnionych przez firmę analityczną Elliptic, od początku 2021 roku inwestorzy stracili 12 miliardów dolarów na rzecz przestępców atakujących platformy DeFi. Ponad 10 miliardów dolarów z tej kwoty przypada na sprawy związane z oszustwami i kradzieżami na zdecentralizowanych produktach.

W ciągu ostatnich lat całkowita wartość zablokowana w projektach DeFi gwałtownie wzrosła z 500 milionów dolarów do prawie 250 miliardów dolarów. Wraz z tak dużym wzrostem, pojawia się jednak coraz większe ryzyko oszustw.

Od początku bieżącego roku użytkownicy stracili w ten sposób 10,5 miliarda dolarów. Dla porównania, w całym 2020 roku liczba ta wynosiła zaledwie 1,5 miliarda dolarów.

Tom Robinson – główny naukowiec w Elliptic – wyjaśnił negatywne statystyki faktem, że przestrzeń DeFi stała się obszarem innowacji finansowych, w którym ludzie alokują znaczne kwoty pieniędzy. Według niego, właśnie dlatego okazała się ona być kuszącym celem dla oszustów:

Ekosystem DeFi to niezwykle ekscytująca i szybko zmieniająca się przestrzeń, w której innowacje w zakresie usług finansowych dzieją się z prędkością światła. Przyciąga to duże ilości kapitału do projektów, które nie zawsze są solidne i dobrze przetestowane. Podmioty przestępcze dostrzegły okazję, aby to wykorzystać.

Platformy DeFi nie posiadają również kompleksowych ram regulacyjnych. Próbując rozwiązać problemy w tym sektorze, amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) opublikowała niedawno raport dotyczący regulacji, ryzyka i możliwości w tym zakresie.

Caroline Crenshaw – komisarz agencji – zapewniła, że jej departament sprawuje jurysdykcję nad DeFi, ale żadna platforma DeFi nie zarejestrowała się u regulatora. W związku z tym uczestnicy ekosystemu nadal nie są chronieni przez żadne organy prawne.

Popularność cryptojackingu spadła po raz pierwszy od 2018 roku

Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->

Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->

reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.