Tether zmniejszył udziały w papierach komercyjnych wspierających USDT o 50% | Wiadomości | CrypS.

Tether zmniejszył udziały w papierach komercyjnych wspierających USDT o 50%

Zerelik Maciej
tether usdt

Podczas niedawnej debaty na Twitter Spaces omawiającej stablecoiny i ostatnie wahania kryptowalut, CTO Tethera Paolo Ardoino powiedział, że firma zmniejszyła o połowę wartość papierów komercyjnych wspierających USDT. Ardoino jest również CTO giełdy kryptowalutowej Bitfinex.


W ciągu ostatnich sześciu miesięcy Tether zmniejszył o 50% wartość papierów komercyjnych (sic). Wszystko, co zostało zredukowane z papierów komercyjnych, zostało przeniesione w amerykańskie obligacje skarbowe. W ciągu najbliższych kilku tygodni będziemy mieli nowe zaświadczenie, które pokaże, że te papiery komercyjne są dalej redukowane.

Papiery komercyjne to rodzaj papierów wartościowych emitowanych przez duże korporacje w celu spłaty krótkoterminowych zobowiązań.

W wydarzeniu wzięli też udział inni członkowie branży kryptowalutowej, w tym między innymi Samson Mow z Jan3 i Adam Back z Blockstream. Obecny był również Michael Soetaert, kandydat do Senatu Stanów Zjednoczonych reprezentujący stan Kansas.

Tether (USDT) jest największym stablecoinem w branży pod względem kapitalizacji rynkowej i podobno jest wspierany przez różne aktywa finansowe.

Zgodnie z raportem przejrzystości, USDT ma wsparcie w kryptowalutach, pożyczkach, obligacjach korporacyjnych, metalach szlachetnych, gotówce i ekwiwalentach pieniężnych.

Ostatnie formalne poświadczenie Tether wskazuje, że gotówka, ekwiwalenty gotówki, depozyty krótkoterminowe i papiery komercyjne stanowią zabezpieczenie 83,74% wszystkich Tetherów znajdujących się w obiegu na rynku.

Z tej liczby prawie 37% stanowią papiery komercyjne i certyfikaty depozytowe. Około 52% stanowią bony skarbowe. Liczba 37% pochodzi z grudnia, więc w świetle komentarzy Ardoino, nie wiadomo, czy udziały Tether w papierach komercyjnych wynoszą obecnie około 18,5%.

Tether jest znany z nieprzejrzystości swoich działań i wielokrotnie odmawiał poddania się publicznemu audytowi.

tether usdt
reklama
reklama