Trudność wydobycia Bitcoina spadła o 7,32 proc. | Wiadomości | CrypS.

Trudność wydobycia Bitcoina spadła o 7,32 proc.

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalut

W wyniku kolejnego przeliczenia trudność wydobycia bitcoina spadła o 7,32%, do 34,24 T. Porównywalny spadek trudności był obserwowany po raz ostatni w lipcu 2021 roku.


trudnosc kopania btc

Po wygładzeniu przez 7-dniową średnią kroczącą, hash rate plasuje się na poziomie 252 EH/s.

glassnode

Hashprice nadal utrzymuje się na historycznych minimach, oscylując wokół ~0,06 USD. Dalsze spadki stóp zwrotu z górnictwa mogłyby “wycisnąć” z rynku kolejnych uczestników.

Hashprice

Analitycy Glassnode w swoim ostatnim Tweecie stwierdzili:

Wśród spadających cen coinów, rosnących kosztów energii i obciążeń długiem, przemysł wydobywczy znajduje się w ekstremalnym stresie.

Co jeszcze w świecie miningu?

Jeszcze w kwietniu analitycy z Arcane Research przewidywali spadek rentowności wydobycia pod presją spadku ceny bitcoina i wzrostu hash rate sieci. W czerwcu przepływy z wydobycia bitcoinów spadły o 80% od szczytu w listopadzie 2021 roku, wracając do poziomów sprzed dwóch lat.

Na początku września Arcane Research zwrócił uwagę na solidną sytuację finansową spółek górniczych notowanych na giełdzie. Pomimo likwidacji znacznych udziałów w bitcoinie w czerwcu i lipcu, górnicy ponownie zaczęli akumulację w sierpniu.

We wrześniu branża stanęła jednak w obliczu pierwszego poważnego bankructwa prywatnego dostawcy rozwiązań w zakresie infrastruktury górniczej – firmy Compute North.

Już w październiku notowana na Nasdaq firma Core Scientific informowała o zagrożeniu niewypłacalnością finansową. Podobne ostrzeżenie wydał Argo Blockchain, który również jest notowany na giełdzie.

Firma energetyczna YPF przechodzi na wydobycie kryptowalutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.